[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

تزریق واکسن شبانه‌روزی شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست دیروز ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، از شبانه‌روزی‌شدن مرکز واکسیناسیون حسینیه ثارالله(ع) در شیراز خبر داد.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در این نشست با گرامیداشت روز اپیدمیولوژی، نقش این گروه از جامعه پزشکی در بحران ویروس کرونا را بسیار مهم و اساسی دانست و به پاس تلاش در جبهه سلامت و همراهی کادر درمان، قدردانی کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شبانه روزی شدن مرکز واکسیناسیون حسینیه ثارالله(ع) خبر داد و اعلام کرد: با توجه به دریافت سهمیه قابل توجهی از واکسن علیه ویروس کرونا از سوی وزارت بهداشت، با همکاری سپاه فجر استان، مرکز واکسیناسیون حسینیه ثارالله(ع) شیراز، بدون هیچ گونه تعطیلی، به صورت شبانه‌روزی فعال شد.
دکتر لطفی از همکاری سپاه فجر استان، نیروهای نظامی و انتظامی با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای کنترل و مدیریت بیماری کووید ۱۹ تشکر کرد. وی با اشاره به نظر وزارت بهداشت مبنی بر تسریع در ایمن سازی عمومی در برابر ویروس کرونا، ابراز امیدواری کرد تا در صورت افزایش میزان سهمیه واکسن به استان فارس، مراکز شبانه روزی واکسیناسیون علیه کرونا افزایش می‌یابد.
او همچنین با ابراز نگرانی نسبت به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در برخی از شهرستان‌های استان، از تیم‌های نظارتی دانشگاه خواست تا دلیل روند افزایشی موارد ابتلا به این بیماری در برخی از شهرستان‌ها بررسی و سریعاً برای بهبود آن تصمیم گیری شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به قدرت بالای سرایت‌پذیری نوع جهش یافته ویروس کرونای هندی و انتقال گسترده آن در بین افراد جامعه، نباید حساسیت‌ها در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کاهش یابد؛ چراکه وضعیت استان را بحرانی تر می‌کند.
دکتر لطفی در ادامه این نشست وضعیت آمار مبتلایان به ویروس کرونا و جان‌باختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹، همچنین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی