[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

فارس کم‌خون شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل انتقال خون استان فارس گفت: ذخایر خونی این استان همواره بررسی می‌شود و در زمان حاضر بیشترین نیاز در گروه‌های +A و +O است که از دارندگان این گروه‌ها تقاضا می‌شود، برای اهدا به پایگاه‌های خون‌گیری مراجعه کنند.
بر پایه مطلب دریافتی روز چهارشنبه ایرنا،‌ مسعود ترابی با اشاره به وضعیت بحرانی کمبود خون در استان فارس اظهار کرد: پایگاه‌های انتقال خون در استان فارس از ایمنی بسیار بالایی بهره می‌برند و هم استانی‌های عزیز نباید نگران آلوده‌شدن به ویروس کرونا در این مراکز باشند.
وی اعلام کرد: پایگاه مرکزی شیراز در قصردشت و همچنین پایگاه دکتر حق شناس در فلکه نمازی همه روزه از ساعت ٨ صبح تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه شب یکسره آماده خون گیری از عزاداران حسینی است.
ترابی با بیان اینکه هر شخص اهداکننده پس از اهدای خون تا سه ماه نمی‌تواند خون اهدا کند، گفت: با توجه به حجم بالای زائران حسینی برای اهدای خون و تاریخ انقضای یک ماهه خون‌های اهدایی، تقاضا می‌شود اهداکنندگان به صورت مستمر پس از عاشورا و در پویش نذر خون تاسوعا تا اربعین حسینی به سازمان مراجعه داشته باشند.
رئیس سازمان انتقال خون استان فارس عنوان داشت: این اداره کل از همان ابتدای شیوع کرونا تاکنون جزو ارگان‌های تراز اول در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بوده است.
وی بیان کرد: محیط این اداره کل هیچ خطری از نظر ابتلا به کرونا برای افراد ندارد. از طرفی بیماران بهبودیافته از کرونا، با گذشت ۲۸ روز از تاریخ بهبودی، امکان اهدای خون را خواهند داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی