[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

دوچرخه‌دزدها دستگیر شدند ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی «شیراز» از دستگیری اعضای باند سارقان حرفه‌ای و کشف 27 فقره دوچرخه مسروقه خبر داد. 
سرهنگ «فرج شجاعی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت دوچرخه در شیراز، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.
وی افزود: مأموران انتظامی کلانتری «13 عباسیه» شهرستان شیراز با انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند در این خصوص 4 سارق که همدست هم بودند را شناسایی و آنان را در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهشان دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه سارقان در بازجویی اولیه به 27 فقره سرقت اعتراف کردند، گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان 27 دستگاه دوچرخه مسروقه کشف شد.
سرهنگ «شجاعی» با بیان اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش اموال مسروقه 3میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: متهمان پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.
این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: هشدارهای پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت را جدی گرفته و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، آن را به پلیس110 اطلاع دهند.
فرمانده انتظامی «شیراز» همچنین از دستگیری باند 6نفره جاعلان انواع اسناد در شیراز خبر داد.  سرهنگ «فرج شجاعی» بیان داشت: در پی گزارش‌های واصله مبنی بر فعالیت یک باند جاعل و صدور اسناد جعلی در شیراز، موضوع در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.
وی افزود: مأموران کلانتری «28 صدرا» پس از رصدهای اطلاعاتی و پلیسی، اعضای 6نفره باند جاعلان که در یک منزل مسکونی کار می‌کردند، شناسایی شدند و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافل‌گیرانه آنها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شیراز گفت: در بازرسی از منزل متهمان اموالی شامل لپ تاب، پرینتر رنگی، انواع مهرهای جعلی اعم از مهر دفتر ثبت اسناد رسمی، ثبت املاک، برابر با اصل، مهر فلزی به جهت جعل سریال اسناد، ثبت احوال و تعداد کثیری اوراق اسناد وکالتنامه و پلمب سربی کشف شد.
سرهنگ شجاعی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد جاعلان برای افرادی که متقاضی مدارک هویتی، معرفی نامه، اسناد مالکیتی و گواهی نامه برای ادارات و سازمان‌های دولتی و اخذ تسهیلات بانکی بوده اند، اقدام به تشکیل مدارک و اوراق موردنیاز می‌کردند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه تاکنون 60 فقره مدارک جعلی مربوط به سند منزل و خودرو که به صورت حرفه‌ای جعل و آماده ارائه به ادارات بود کشف شد، تصریح کرد: متهمان برای تحقیقات تکمیلی تحویل پلیس آگاهی استان شدند.
وی به شهروندان توصیه کرد قبل از واریز هرگونه وجهی از اصالت اسناد مالکیت فروشندگان اطمینان حاصل کنند و در صورت مشاهده هرگونه موراد مشکوک موضوع را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی