[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

مدیران در حیطه اختیارات تصمیم بگیرند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به اقدام برخی افراد و گروه‌های سیاسی در وارد آوردن فشار برای انتخاب برخی مدیران گفت: باید اجازه دهیم که مدیران و مسئولان مربوطه در حیطه اختیارتشان که یکی عزل و نصب است، خودشان تصمیم بگیرند.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: در شرایط فعلی برخی از دوستان اینگونه تصور می‌کنند که باید به جای مشورت دادن به یک مدیر خودشان به جای او تصمیم بگیرند و فشار وارد می‌کنند که فلان پست و سمت را باید به فلان فرد بدهی.
وی ادامه داد: کسی که در جایی مسئولیتی به او واگذار شده یا از مجلس برای مسئولیتی رأی اعتماد گرفته، اختیاراتی هم دارد و مدیران زیرمجموعه خودش را خودش باید انتخاب کند.
امام جمعه شیراز اظهار داشت: حال اگر برخی از سر خیرخواهی گزینه‌هایی هم معرفی می‌کنند و آن فرد را شایسته آن مسئولیت می‌دانند، اشکال ندارد؛ اما تا همین حد کافی است و باید اجازه داد که تصمیم نهایی را مدیر مربوطه بگیرد که چه کسی صلاحیت بیشتری دارد. آیت‌الله دژکام افزود: اگر یک مسئول و مدیر، مدیران زیرمجموعه خودش را خودش انتخاب کند، قطعاً باید پاسخگوی تصمیم و انتخاب خود نیز باشد؛ اما اگر بنا باشد دیگران برای او انتخاب کنند، اگر کم‌کاری و سهل انگاری هم شود که نمی‌توان آن مدیر را زیر سؤال برد و مطالبه گری کرد. وی تصریح کرد: هرکس باید در جای خودش ایستاده باشد و خودش هم باید پاسخ‌گوی تصمیم خود باشد. اگر کسی اختیاری دارد، آن اختیار به خودش داده شود اما ما نیز حق نظارت و مطالبه را برای خودمان نگاه داریم.
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، ضمن تبریک به مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک گفت: موفقیت بانوی تیرانداز شیرازی در رقابت‌های پارالمپیک آن هم با حجاب فاطمی و چادر عفت نشان داد که با حجاب اسلامی هم می‌توان در میادین ورزشی درخشید و موفقیت کسب کرد.
آیت‌الله دژکام افزود: این رویداد و موفقیت نقطه پایانی بود برای آنها که می‌گفتند اگر کسی بخواهد باحجاب باشد نمی‌تواند در میادین ورزشی بین‌المللی حاضر شود؛ در حالی که می‌تواند هم عصمت و حجاب خود را رعایت کند هم در میدان ورزشی رقابت کند.
وی با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده برای برپایی مراسم پیاده‌روی اربعین در کشور عراق به واسطه شیوع ویروس کرونا گفت: به همین دلیل این مراسم را با همکاری تمام مجموعه‌ها در مسیر بین‌الحرمین شیراز که یادآور بین‌الحرمین در کشور عراق است، برگزار 
خواهیم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی