[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

ترافیک در آی‌سی‌یو ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: 25 کرونایی در 24 ساعت گذشته جان باختند 
ترافیک در آی‌سی‌یو 

بستری ۳۲۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا با وضعیت وخیم در بیمارستان‌های فارس

معاون بهداشت دانشگاه، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز جمعه نوزدهم شهریور ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۲۸۱هزار و ۸۲۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۸۷هزار و ۳۰۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۰هزار و ۹۴۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۷هزار و ۱۸۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۲۴هزار و ۴۸۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. او با اشاره به بستری ۳۵۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته از افزایش مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم به ۳هزار و ۲۵۲ نفر در بیمارستان‌های استان خبر داد و افزود: از این تعداد، ۳۲۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۲۵ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز پنجشنبه و دیروز جمعه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۳۹۷ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۷۳هزار و ۳۷۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او از مردم خواست تا با رعایت فاصله فیزیکی با دیگران، استفاده مداوم از ماسک، عدم حضور در دورهمی‌های خانوادگی، اماکن شلوغ و پرتردد و تزریق به موقع واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون، از انتشار بیماری کووید ۱۹ جلوگیری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی