[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

تعدیل بوروکراسی مسکن ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
 مدیرکل راه و شهرسازی فارس از تعدیل بوروکراسی در حوزه مسکن و دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن خبر داد. به گفته زاهدی، تا ماه‌های آینده و به‌طور تقریبی 50هزار نفر در سامانه اعلام شده ثبت نام خواهند کرد. این مسئول تأکید کرد: حتی متقاضیان دریافت کمک‌ودیعه مسکن می‌توانند در طرح اقدام ملی مسکن نیز، چه قبلاً شرکت کرده یا بعدا شرکت کنند، ثبت نام کنند و منعی وجود ندارد.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس همچنین از تمدید ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه مسکن تا آخر آذرماه جاری خبر داد. جعفر زاهدی مدیر این اداره کل اظهار کرد: به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در چهل و نهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مقرر گردید آن دسته از متقاضیان دریافت وام تسهیلات کمک ودیعه مسکن که تاکنون اقدام به ثبت نام نکرده اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه https://tem.mrud.ir تا پایان آذرماه 
ثبت نام کنند. 
وی با بیان اینکه تاکنون 37هزار و 385 نفر از استان فارس در این سامانه ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد 26هزار و 783 نفر حائز شرایط دریافت این وام بوده اند و پیش بینی می‌شود بیش از 50هزار نفر در این سامانه ثبت نام کنند.
زاهدی ادامه داد: چنانچه تعداد متقاضیان بیشتر از 50هزار نفر باشد، به شرط اینکه قولنامه تنظیم شده آنها در بنگاه‌های معاملاتی از شهریورماه سال 99 تا آذرماه سال جاری باشد و فاقد منزل مسکونی و آپارتمان باشند، می‌توانند در این ثبت نام شرکت کنند و از این تسهیلات استفاده نمایند. مدیرکل راه و شهرسازی فارس در ادامه بیان کرد: حتی متقاضیان دریافت کمک ودیعه مسکن می‌توانند در طرح اقدام ملی مسکن نیز، چه قبلاً شرکت کرده یا بعداً شرکت کنند، منعی وجود ندارد. وی همچنین در مورد ضامن رسمی که موردی دست و پاگیر برای متقاضیان دریافت تسهیلات است، اضافه کرد: این مسئله باید از طریق بانک مرکزی پیگیری شود و بیشتر مربوط به بانک‌های عامل پرداخت کننده وام است و علی رغم این مسئله وزارت راه و شهرسازی امیدوار است با رایزنی با بانک مرکزی و بانک‌های عامل، این شرایط را تعدیل کند که در صورت تحقق، متعاقباً به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی