[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

مرز عراق بسته است، روزنامه شیراز نوین

دبیر ستاد اربعین استان فارس اعلام کرد: تمام مرزهای زمینی بین ایران و عراق بسته است و از زائران می‌خواهیم به هیچ عنوان به این مرزها مراجعه نکنند.
 سید مجتبی علوی پنجشنبه طی اطلاعیه ای که در اختیار ایرنا گرفت، افزود: برابر ابلاغ ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور به استانداری فارس و ستاد اربعین استان، همه مرزهای زمینی ایران به کشور عراق بسته است.
وی اضافه کرد: زائران اربعین حسینی به هیچ عنوان جهت عزیمت به کشور عراق چه به صورت انفرادی و چه به صورت کاروانی و گروهی مراجعه نکنند.
علوی افزود: با توجه به دستورالعمل فوق و مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا جهت جلوگیری از هرگونه تجمع، تشکیل و عزیمت کاروان‌های پیاده یا خودرویی اقدامات لازم از طرف استانداری فارس و ستاد اربعین استان صورت گرفته است.
وی تأکید کرد: با توجه به هماهنگی صورت گرفته با عوامل و نیروهای انتطامی و امنیتی و نیز پلیس راهور و پلیس راه استان فارس، از هرگونه راهپیمایی و حرکت افراد به سمت مرزهای غربی کشور چه به صورت انفرادی و کاروانی پیاده و چه به صورت خودرویی عمومی و شخصی جهت عزیمت به کشور عراق ممانعت به عمل خواهد آمد.
مدیرکل امور فرهنگی زائرین و گردشگری استانداری فارس افزود: با توجه به رویکرد و سیاست‌های دولت عراق، امسال این کشور فقط برای پذیرش ۳۰هزار نفر از زائران ایرانی در ایام اربعین مجوز صادر نموده است که این تعداد زائرین حسینی(ع) نیز با هماهنگی کمیته اعزام، صرفاً از طریق مرزهای هوایی اجازه ورود به کشور عراق را دارند؛ آن هم مشروط به داشتن تست pcr منفی ۷۲ ساعت قبل از پرواز است. 
دبیر ستاد اربعین استان فارس افزود: با توجه به اینکه راهپیمایی و مراسم بزرگداشت اربعین حسینی به عنوان یک سنت و فرهنگ حسنه عبادی، سیاسی، دینی و مذهبی در بین جوامع مسلمان و مخصوصاً شیعیان برگزار می‌شود و از تقدس و حرمت بالایی در بین مسلمانان برخوردار است، امسال نیز همانند سال گذشته برنامه‌ریزی‌های مناسبی با هماهنگی ستاد کرونا و ستاد اربعین صورت گرفته است که ان شاء الله بتوانیم این مراسم معنوی را با رعایت کلیه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و اولویت سلامتی عزاداران حسینی در داخل کشور و استان فارس برگزار نماییم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی