[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

طرز تهیه آش کشک، روزنامه شیراز نوین

 زمان آماده‌سازی: 20 دقیقه
 زمان پخت: 120 دقیقه

 آش کشک سنندج با کوفته قلقلی
 مواد لازم برای 8 نفر
گوشت ران گوسفند: 500 گرم
برنج خردشده شسته شده: 3 فنجان
نخود: 1 فنجان
گوشت چرخ‌کرده: 500 گرم
پیاز: 1 عدد
سبزی معطر (شوید، جعفری، گشنیز و مرزه ساطوری): هرکدام 100 گرم
سبزی کوهی: به مقدار کم (دلخواه)
کشک ساییده: 1 فنجان
نمک، فلفل و زردچوبه: به مقدار کافی
ادویه محلی: دلخواه

 طرز تهیه
برای تهیه آش کشک سنندج، نخود را از شب قبل بخیسانید تا نفخ آن گرفته شود.
1- ابتدا کوفته ریزه را تهیه کنید. پیاز را رنده کنید و آبش را بگیرید. سپس آن را با گوشت چرخ‌کرده، نمک، فلفل و زردچوبه مخلوط کنید. به خوبی ورز دهید. سپس کوفته‌های ریزی با آن درست کنید و در روغن داغ شده سرخ کنید.
2- گوشت و نخود را با مقداری آب بپزید. وقتی هر دو به خوبی پخته شدند، برنج و نمک را اضافه کنید. اگر آب آش کشک کم شده، در این مرحله کمی آب جوش هم اضافه کنید. بگذارید برنج مثل کته نرم و له شود.
3- اگر از سبزی خشک استفاده می‌کنید، آن را از قبل خیس و صاف کنید. حال سبزی را به آش اضافه کنید. کشک ساییده را در چند مرحله اضافه کنید. سپس بگذارید سبزی بپزد و آش جا بیفتد. نیمی از کوفته قلقلی‌ها را داخل آش بریزید. بگذارید چند قل دیگر بخورید. سپس شعله را خاموش کنید.
- آش کشک کردستان را با پیازداغ، نعناداغ و کوفته قلقلی‌های باقی‌مانده تزئین کنید.
- برای تهیه ادویه محلی 1 قاشق مرباخوری از پودر دارچین، گلپر، گل محمدی، جوز هندی، تخم گشنیز، رازیانه و زیره پودرشده را با هم مخلوط کنید.

 آش کشک تبریزی (گوروت آشی)
 مواد لازم برای 8 نفر
سبزی آش: 1 و یک دوم کیلوگرم (تره، جعفری، گشنیز، اسفناج)
برنج: یک دوم لیوان
کلم برگ سفید خردشده: 500 گرم
هویج خرد شده: 250 گرم
بلغور گندم: یک دوم لیوان
کشک پاستوریزه: نیم کیلوگرم
نخود: یک دوم لیوان
عدس: یک دوم لیوان
لوبیا چیتی: یک چهارم لیوان
پیاز داغ: 6 تا 7 قاشق غذاخوری
سیرداغ: 5 قاشق غذاخوری
نعنا خشک: 5 قاشق غذاخوری
تخم گشنیز آسیاب شده: 1 قاشق غذاخوری
رشته آش: به مقدار لازم
نمک و فلفل و زردچوبه: به مقدار لازم

آب گوشت یا مرغ: به مقدار لازم

 طرز تهیه
1- ابتدا حبوبات ( نخود، لوبیا چیتی، عدس) را از شب قبل با آب گرم خیس کرده و چندین بار آبش را عوض کنید. سپس آن را با مقداری آب و نمک بپزید. برای اینکه حبوبات زود پخته شود، از آب جوشیده استفاده کنید.
2- مرحله بعد کمی روغن داخل قابلمه بریزید. پیاز را تفت دهید. کمی که طلایی شد سبزی را اضافه کنید. کمی هم سبزی را تفت دهید. سپس آب مرغ را اضافه کنید. همراه با عصاره مرغ، چند حبه سیر خام خردشده و زردچوبه و فلفل و نمک هم اضافه کنید. سپس عدس، برنج و بلغور را بریزید. از قبل برنج و بلغور را داخل آب گرم بریزید تا کمی خیس بخورد. اجازه دهید تا با سبزی بپزد.
3- سبزی‌ها که نیم پز شد کلم و هویج را اضافی کنید. در 20 دقیقه آخر نخود و لوبیا را با کمی رشته آش و نعنا داغ و 3 قاشق سر پر کشک و تخم گشنیز آسیاب شده و سیر داغ اضافه کنید. وقتی که جا افتاد در ظرف سرو کنید.

 آش کشک شیرازی
 مواد لازم برای 8 نفر
گوشت چرخ کرده: 500 گرم
گوشت گوسفندی: 500 گرم
بادمجان: 3 عدد
نخود: 1 فنجان
گردو: یک دوم فنجان
برنج: 2 فنجان
پیاز و سیر
نعنا خشک
مقدار کمی آرد نخودچی

 طرز تهیه
از شب قبل برنج و نخود را خیس کنید. آب نخود را چند بار عوض کنید تا نفخ آن گرفته شود. بهتر است دو مرحله اول، یعنی تهیه گوشت قلقلی و سرخ کردن بادمجان را هم از روز قبل انجام دهید. کوفته قلقلی و بادمجان را تا روز بعد در یخچال بگذارید. به این ترتیب کار شما برای تهیه آش کشک شیرازی راحت تر خواهد بود.
1- اولین مرحله درست کردن کوفته قلقلی آش است. کوفته از گوشت چرخ کرده، پیاز رنده شده ریز آب گرفته، نمک و زردچوبه و کمی دارچین و کمی آرد نخودچی تشکیل شده است. مواد را به خوبی با هم مخلوط کرده و خوب ورز بدهید. بعد کف یک سینی را آرد پاشی کرده و مواد گوشتی را قلقلی ریز کنید. بعد در روغن داغ سرخ کنید.
2- دومین مرحله، درست کردن بادمجان است. بادمجان را پوست بگیرید. قاچ بزنید. سپس در آب نمک تلخی آن را بگیرید و در روغن سرخ کنبد.
3- برنج را با مقداری آب جوش روی حرارت بگذارید. صبر کنید تا زمانی که دانه‌های برنج له و پخته شود. بعد بادمجان‌های سرخ شده را در میکسر ریخته و ریز خرد کنید و داخل برنج بریزید.
4- حال مقداری پیاز را خرد کنید و تفت بدهید. وقتی طلایی شد گوشت گوسفندی را همراه زردچوبه و نمک و فلفل اضافه کنید. نخودهایی که خیس خورده را همراه با کمی آب اضافه کنید. وقتی آب جوش آمد شعله را کم کنید و در قابلمه را بگذارید. زمان بدهید تا نخود و گوشت بپزند. برای سرعت بیشتر، می‌توانید این مرحله از تهیه آش کشک شیرازی را در زودپز انجام دهید.
5- بعد گوشت را از نخود جدا کنید. گوشت پخته را ریش ریش کنید داخل مواد برنجی بریزید. سپس نخود، کوفته قلقلی و کشک سابیده شده را اضافه کنید.
6- چون معمولاً کشک‌ها شور هستند، بعد از چند دقیقه، آش کشک شیرازی را چشیده و در صورت نیازنمک و فلفل اضافه کنید. در حین همه این کارها توجه داشته باشید که آب جوشی که از اول در آش ریختید، به اندازه باشد؛ چون این آش مدت زمان زیادی باید روی اجاق باشد تا جا بیفتد. اگر احساس کردید سفت شده، در حین پخت آب جوش اضافه کنید.
7- در آخر مقداری گردوی خرد شده اضافه کنید. در یک تابه کوچک روغن بریزید. داغ که شد، چند حبه سیر له شده را تفت دهید و بعد نعنا خشک ریزشده اضافه کنید. مخلوط سیرداغ و نعناداغ را به کل مواد آش کشک شیرازی 
اضافه کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی