[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس: سهم فارس از تسهیلات کارآفرینانه ۳.۱ درصد بودجه این بخش است، روزنامه شیراز نوین

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس گفت: ۳۲هزار میلیارد تومان اعتبار در سطح کشور از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه برای ایجاد و توسعه کارآفرینی در نظر گرفته شده که ۸۴۳میلیارد تومان آن سهم فارس است.
به گزارش ایرنا، بابک دایی دیروز شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس گفت: از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اعتباراتی برای توسعه کارآفرینی در سطح کشور تعیین شده است.
بابک دایی افزود: از این محل ۳۲هزار میلیارد تومان برای ایجاد و توسعه اشتغال و کارآفرینی با اولویت استان‌های با درصد بیشتر بیکاری اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه سهم فارس از این محل ۸۴۳میلیارد تومان تسهیلات است، ادامه داد: ۳۵۰ پروژه نیمه تمام در سطح استان فارس وجود دارد که می‌توان با اولویت طرح‌های با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی از محل اعتبار بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال این پروژه‌ها را تکمیل کرد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس گفت: سهم استان فارس از محل این اعتبارات حدود ۳ ممیز ۱ دهم درصد کل بودجه این بخش کشور است.
وی ادامه داد: نرخ بیکاری استان فارس کمتر از ۸ درصد است و احتمالاً به همین دلیل سهم کمتری از این بودجه برای این استان در نظر گرفته شده است.
دایی در ادامه بر لزوم جذب اعتبارات فارس از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ تأکید کرد و گفت: دوره تنفس این تسهیلات ۲ساله و دوره بازپرداخت آن حداکثر ۵ساله است.
وی تأکید کرد: اولویت اعطای این تسهیلات به ایده‌های کارآفرینانه و کسب و کارهای خانگی و واحدهای تولیدی خرد و متوسط اختصاص یافته است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس در پایان گفت: از هم اکنون حدود ۳ ماه فرصت برای جذب اعتبارات بند الف ماده ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ فرصت باقی است و دستگاه‌های متولی باید برای جذب این اعتبارات حداکثر تلاش و همکاری را داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی