[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

نماینده مردم سپیدان: ریزش محصولات کشاورزی با هزینه تولید همخوانی ندارد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه پیامد منفی واردات تجهیزات بی‌کیفیت کشاورزی،کاهش تولید و خروج ارز است، گفت: استهلاک،ایمنی فنی پایین و ریزش محصولات کشاورزی از عواقب واردات تجهیزات بی‌کیفیت چینی به کشور است.
علاء الدین خادم درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره واردات کمباین‌های بی کیفیت چینی به کشور،گفت:کیفیت پایین، استهلاک سریع قطعات و نبود ایمنی فنی در این نوع  تجهیزات وارداتی موجب شده ما با کاهش تولیدات در اراضی‌کشاورزی روبرو شویم.
 نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشت محصولات کشاورزی با هزینه بالای تولید، همراه با ریزش این محصولات براثر تجهیزات بی‌کیفیت کشاورزی منطقی نیست، تصریح کرد: تولید کمباین با ظرفیت کنونی کشور کار بسیار ساده‌ای است؛ اما  لازمه  خودکفایی در  تجهیزات کشاورزی ایجاد مسیر تشویقی برای جلب سرمایه‌گذاران داخلی است.
 وی ادامه داد: بسیاری از کمباین‌های وارداتی چینی مخصوص برنج  وگندم بی کیفیت هستند و این در شرایطی است که این دو محصول جز محصولات  استراتژیک ما هستند که نقش بسزایی در تامین امنیت غذایی کشور دارند.
خادم افزود: برای ترغیب تولیدکننده داخلی برای تولید تجهیزات کشاورزی باید درگام نخست دولت با تزریق تسهیلات، قدرت رقابت با کالای خارجی را  در بازار برای تولید کننده داخلی ایجاد کند.
 عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآورشد: برای پاسداری از اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باید در گام نخست هزینه تولید برای کشاورز را مقرون‌به‌صرفه کرد و یکی از رکن‌های اساسی برای این مهم حذف تجهیزات فرسوده کشاورزی از چرخه تولید  است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی