[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

دادستان کل کشور: رأی دیوان عدالت درباره سند خودرو برای همه لازم‌الاجراست، روزنامه شیراز نوین


دادستان کل کشور گفت: رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری درباره سند خودرو برای همه از جمله سازمان ثبت اسناد و املاک کشور لازم الاجراست.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری درباره نقل و انتقال خودرو گفت: خواهشم این است که مردم کار نقل و انتقال را خودشان انجام دهند. چرا بخواهند حق الوکاله به وکیلی بدهند که هزینه گزافی باشد که بر آنها تحمیل شود؟ 
وی افزود: انتقال خودرو در ادارات راهنمایی و رانندگی زمانی نمی‌برد. مقدمات کار را فراهم کنند و خود اشخاص آنجا بروند و منتقل کنند.
دادستان کل کشور ادامه داد: اگر کسی به هر دلیل می‌خواهد این کار را به وکیل واگذار کند وکیل این کار را انجام دهد و اگر چنانچه به دفترخانه ای مراجعه شد و آن دفترخانه با این بهانه از انجام وظیفه خودداری کرد، این را حتماً گزارش دهند. من هم با رئیس محترم سازمان ثبت این مسئله را صحبت خواهم کرد و به عنوان یک تخلف و ترک وظیفه و ترک امری است که یک دفترخانه ممکن است آن را انجام دهد که به نظرم قابل تعقیب است.
منتظری تصریح کرد: از طرف دیگر آنچه ملاک ما هم بود که در نامه استناد کردم، رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بود که این رأی دیوان عدالت اداری برای همه لازم الاجراست؛ از جمله برای سازمان ثبت و ادارات و دفاتر اسناد رسمی و آنها هم مکلف هستند در اجرای این رأی عمل کنند و اگر چنانچه اتفاق افتاد، قابل تعقیب خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی