[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

۴۰ چاه کف‌شکنی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، نماینده مردم نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرومیت بسیاری از شهرستان‌های استان فارس، گفت: آنچه از اهمیت ویژه ای برای مردم برخوردار بود، بحث تنش‌های آبی بود؛ چراکه در اکثر روستاها با مشکل آب آشامیدنی مواجه بودیم و این موضوع را پیگیری کردیم تا برطرف شود.
فرهاد طهماسبی ادامه داد: یکی از بخش‌های شهرستان نی ریز و بسیاری از روستاهای آن به دلیل خشک‌سالی آب آشامیدنی نداشتند که با پیگیری‌ها در فارس و تهران، خط انتقال آب از سد چشمه عاشق طراحی شد که در حال اجرا بوده و اکنون منتظر تخصیص اعتبار کامل آن هستیم. وی در ادامه با اشاره به پیگیری‌ها برای انجام آب رسانی سیار به برخی روستاها، عنوان کرد: اکثر چاه‌های نی ریز و بختگان در حال خشک شدن هستند که حداقل باید 40 چاه برای حل مشکل آب منطقه، کف شکنی شود و هزینه کف شکنی هر حلقه چاه نیز 200میلیون تومان است که با همکاری آبفای استان و شهرستان‌ها قرار شد این اتفاق به ثمر نشسته و مشکل آب شرب منطقه حل شود. طهماسبی در ادامه با اشاره به شور شدن آب منطقه، عنوان کرد: این معضل مردم روستایی نیز با پیگیری‌ها و تأمین اعتبار در حال اصلاح است و ظرف دو سه ماه آینده مشکل شوری آب منطقه نیز برطرف خواهد شد. این عضو مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به عدم بهره مندی تعدادی از روستاهای شهرستان بختگان، نی ریز و استهبان از نعمت گاز، عنوان کرد: گازرسانی به مجموعه روستاهای شهرستان استهبان آغاز شده و عملیات اجرایی آن به منطقه پیچکان بختگان نیز در حال آغاز است. همچنین خط انتقال گاز به برخی روستاهای نی ریز نیز کلنگ زنی شده است.
وی در ادامه به پیگیری‌ها در حوزه راه و شهرسازی اشاره و بیان کرد: جاده ارتباطی خرامه- نی ریز- استهبان که با مشارکت ایمیدرو و وزارت راه کار می‌شد، کمبود اعتبار داشت که با پیگیری‌ها قرار شد ایمیدرو اعتبار صدمیلیارد تومانی به این پروژه اختصاص داده و این پروژه نیمه تمام مجدداً آغاز به کار کند. طهماسبی با اشاره به حادثه خیز بودن بزرگ‌راه نی‌ریز- سیرجان در محل گردنه حسن آباد، عنوان کرد: ایرادات این جاده نیز اصلاح شد و برای اتمام پروژه جاده نی‌ریز- مشکان که نیمه تمام و مورد درخواست مردم پشت کوه نی‌ریز و مشکان بود، تلاش شد تا کد اعتباری تأمین شود و اکنون در مرحله ارزیابی لازم هستیم تا به سازمان برنامه و بودجه اعلام شود. این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به اینکه اعتبار جاده ای در سطح کشور به صفر رسیده، عنوان کرد: با این حال تلاش کردیم برای محافظت از جاده‌های موجود حدود 20 کیلومتر آسفالت و 15 کیلومتر لایحه‌های محافظتی تهیه کنیم؛ چراکه برخی جاده‌ها مخصوص عبور کامیون‌های حمل سنگ بوده و از بین رفته بودند. همچنین پیچ‌های خطرناک و نقاط حادثه‌خیز شناسایی شد و در آینده اصلاح می‌شود. وی با اشاره به مواردی در حوزه بهداشت و درمان نیز یادآور شد: بیمارستان 120 تختخوابی سلامت شهدای نی ریز رو به اتمام بود که تأمین اعتبار شد و آماده بهره برداری است. همچنین بیمارستان غدیر هم که فرسوده شده قرار است نوسازی شود. عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به احداث بیمارستانی ناقص در استهبان که نیاز به تجهیز داشت، خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع کرونا نیاز به دستگاه اکسیژن ساز بود که تأمین شد. همچنین بیمارستان 64 تختخوابی بختگان نیز توانست در بودجه 1400 ردیف بودجه بگیرد و ساختمان غدیر آن نیز تجهیز خواهد شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی