[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: ارتباط مستقیم با مردم رسالت حوزه است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به رسالت‌های خطیر حوزه‌های علمیه، ارتباط مستقیم و بدون تکلف با مردم و جامعه را از خطیرترین این رسالت‌ها دانست.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، آیت‌اله لطف‌الله دژکام در آیین افتتاح سال تحصیلی حوزه‌های علمیه برادران و خواهران استان فارس که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، با اشاره به روایتی از امیرالمؤمنین(ع) در خصوص طلب علم، گفت: جهت گیری حوزه‌های علمیه برگرفته از سنت و کتاب است.
او مردمی بودن را یکی از رسالت‌های حوزه‌های علمیه برشمرد و اضافه کرد: اساس حوزه که سربازی و نوکری امام زمان(ع) بوده به این شکل است که طلبه درس خود را باید به صورت جدی بخواند، تا بتواند سربازی امام زمان(عج) را با ارائه خدمت به نحو احسن به جای آورد.
نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه حوزه‌های علمیه حجت در زمان غیبت تلقی می‌شوند، گفت: حوزه‌های علمیه حجت را بر خلق تمام می‌کنند و این جایگاه شرف انتصاب به امام زمان(عج) است.
آیت‌الله دژکام تأکید کرد: وضعیت و جایگاه حوزه را که به عنوان یک نهاد دینی ۱۴۰۰ساله است، باید به ویژه به نسل جوان طلاب منتقل کنیم.
این استاد دانشگاه و حوزه همچنین گفت: متأسفانه در این ایام تخریب‌ها علیه طلاب و حوزه‌های علمیه نیز بیش از هر زمان دیگری شدت یافته، حال آنکه طلاب هیچ گونه حقوقی از دولت دریافت نمی‌کنند و در سطح معمولی‌ترین و عادی‌ترین قشر جامعه زندگی می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی