[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

سراهای فرهنگ مهربانی نیاز جامعه است، روزنامه شیراز نوین

حجت الاسلام محسن روحانی امام جمعه شهرک‌های شمال غرب شیراز در بازدید از سرای فرهنگ مهربانی شماره سه گفت: سراهای فرهنگ مهربانی مکان مناسبی برای ترویج مهربانی و مورد نیاز جامعه است. 
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، امام جمعه شهرک‌های شمال غرب شیراز گفت: اهمیت توجه به محرومان و رفع نیازهای آنها به عنوان یکی از مؤلفه‌های اسلام و حضور خیران شیرازی در جهت رفع نیازهای شهروندان زبانزد است. او افزود: نمونه ای از مهربانی مردم این کلان شهر در زمان بروز سیل 98 را دیدیم. او با بیان اینکه مهربانی و همدلی نیاز روز جامعه است: تصریح کرد: عملکرد سراهای فرهنگ مهربانی طرح ابداعی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با نگاه توجه به دیگران و رفع نیازهای محرومان و مسئولیت پذیری در قبال مشکلات اقتصادی جامعه بسیار حائز اهمیت است. امام جمعه شهرک‌های شمال غرب عنوان کرد: سراهای فرهنگ مهربانی مورد نیاز جامعه ماست که در این راستا این سراها می‌تواند مرکزی برای تجمیع سمن‌ها در سطح کلان شهر شیراز باشند. او با اشاره به برخی از مناطق کمتر برخودار در سطح منطقه گفت: بخشی از محرومان ساکن در برخی از محلات سطح منطقه 10 هستند که نیازمند ایجاد مراکز مانند سرای‌های فرهنگ مهربانی هستیم تا با ظرفیت خیران این مجمع در کنار سایر خیران و مؤسسات در جهت رفع نیازهای ساکنان این محلات گام‌های مؤثری برداریم. 
امام جمعه شهرک‌های شمال غرب عنوان کرد: می‌توانیم در خطبه‌های نماز جمعه فرصتی را برای معرفی سرای‌های فرهنگ مهربانی استفاده کنیم تا شاهد حضور خیران بیشتری برای رفع نیازها باشیم. او با اشاره به برخی از کمبودهای مراکز خدماتی به دلیل برخی از خلأهای قانونی تصریح کرد: آسیب شناسی مسائل فرهنگی شمال غرب با مطالعات علمی و شناسایی نیازها می‌توانیم از ظرفیت خیران و سراهای فرهنگ مهربانی برای رفع این مسائل بهره ببریم. سید عبدالرضا دستغیب مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شهر شیراز گفت: تاکنون 55 پروژه فرهنگ ساز و شهرسازی با اعتبار 132هزار میلیارد تومان شامل مسجد، مبلمان شهری، کتابخانه، سقاخانه، درمانگاه، ورزشگاه و غرص کردن نهال در بخش فرهنگی طرح همیار مهربان ترافیک و فضای سبز و سرای یار مهربانی و... را شروع کرده و بخش عمده ای از این پروژه‌ها به بهره برداری رسیده است. او با تأکید بر این مطلب که مجمع به تمام سلیقه‌های خیران برای رفع نیازهای شهروندان و حتی توسعه شهر پاسخ‌گوست، عنوان کرد: خیران که توانایی مالی نیز ندارند، می‌توانند با گذاشتن زمان خود در بعد کالبد شهر و رفع نیازهای فرهنگی شهر به عنوان خیران وقت حضور داشته باشند. به گفته وی استفاده از 125 نفر در اجرای طرح همیاران مهربان ترافیک یکی دیگر از اقدامات فرهنگ ساز توسط مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز است. او با اشاره به فعالیت 2 سرای یار مهربان در پایانه نمازی و شهید دستغیب گفت: این سراها در جهت ترویج کتاب‌خوانی و امانت داری کتاب بدون کارت شناسایی و دریافت هزینه کتاب در اختیار شهروندان بوده و شایان ذکر است در سراهای یار مهربان شهروندان می‌توانند کتاب اهدا و تبادل کنند. 
 دستغیب همچنین راجع به فعالیت 4 سرای فرهنگ مهربانی در مناطق مختلف شهر شیراز برای دریافت کمک‌های مردم در زمینه‌های اهدای کتاب، لباس، دارو و سایر تجهیزات گفت و ادامه داد: از ابتدای فعالیت این مراکز تاکنون تعداد 550هزار قلم کالا به این سراها توسط مردم اهدا شده است که از طریق واگذاری این هدایا به خیریه‌ها به دست نیازمندان رسیده است. او با اشاره به مشارکت مردم در رفع نیازهای مردم عنوان کرد: شهروندان می‌توانند با حضور در سراهای فرهنگ مهربانی و آگاهی از نیازهای بخشی از مردم جامعه با انفاق مال و حتی وقت خود در درک و گره گشایی مشکلات اجتماعی سهیم باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی