[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

کرونازدایی با واکسیناسیون ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ گفت: تاکنون دومیلیون و ۵۶هزار و ۹۸۹ دوز واکسن به مردم فارس تزریق شده است.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به پیشگامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام واکسیناسیون از زمان تحویل تا تزریق، گفت: تلاش دانشگاه برای انجام سریع واکسیناسیون ادامه دارد و به نسبت موجودی، میزان تزریق واکسن نیز 
افزایش می‌یابد.
او با اشاره به گسترش مراکز انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در فارس، میزان تزریق واکسن کرونا در روز پنجشنبه، هجدهم شهریور در استان را ۱۰۸هزار و ۷۳۲ دوز اعلام کرد و افزود: به همت تیم‌های اجرایی واکسیناسیون دانشگاه و با همکاری نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه فجر فارس و به ویژه مشارکت مردم، تاکنون دومیلیون و ۵۶هزار و ۹۸۹ دوز واکسن به مردم فارس تزریق شده که این امر به سرعت در حال انجام است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، واکسیناسیون را در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، یکی از راه‌های مؤثر در مدیریت و کنترل بیماری کووید ۱۹ خواند و از استقبال و همدلی و مشارکت مردم فارس در این امر قدردانی کرد.
دکتر لطفی ادامه داد: پایبند بودن به رعایت جدی دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی یکایک افراد جامعه، می‌تواند تغییر اساسی در وضعیت کرونایی استان به وجود آورد. بنابراین با تلاش و همت مجموعه سلامت فارس و همراهی مردم فهیم استان، می‌توانیم به روزهای دور از کرونا در استان دست بیابیم.
رئیس دانشگاه با بیان اینکه کرونا همچنان در کمین افراد سهل انگار است، از مردم استان فارس خواست تا فریب تغییر وضعیت رنگ‌بندی کرونایی را نخورند و همچنان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، مجموعه سلامت را در پیشبرد برنامه‌های مقابله با کرونا 
همراهی کنند.
او همچنین در این نشست آمار مبتلایان به ویروس کرونا و جان‌باختگان این بیماری در استان طی دو روز پایانی هفته گذشته، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ساعته، نحوه انجام تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد. روند انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، وضعیت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، فرایند درمان و مراقبت از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست دیروز این ستاد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی