[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

علی جباری: آقای سجادی اشتباهات سلطانی‌فر را تکرار نکن، روزنامه شیراز نوین


پیشکسوت استقلال گفت: آقای سجادی! این استقلال زمین خورده است، لطفاً یک نفر را بیاورید که این تیم زمین خورده را بلند کند نه اینکه دوباره زخمی‌اش کند.
در آستانه دیدار حساس تیم‌های استقلال و الهلال عربستان در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با یکی از پیشکسوتان صاحب نام تیم استقلال درباره این دیدار حساس و مهم به گفت‌وگو نشستیم. علی جباری مهاجم سال‌های دور تیم استقلال درباره شرایط این روزهای استقلال هم در زمینه فنی و هم مدیریتی حرف زد.
اوضاع استقلال برای دیدار مقابل الهلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
- متأسفانه بلایی بر سر این تیم آورده‌اند که انگار استقلال یک تیم اجنبی است، در حالی که استقلال مقابل الهلال حکم تیم ملی ایران را دارد. باید از این تیم حمایت کنند ولی متأسفانه الآن بیشتر از ۴ سال است که این بلاها را بر سر استقلال آورده‌اند.
کدام بلاها؟ از چه شرایطی صحبت می‌کنید؟
- متأسفانه در همه این سال‌ها یک سری مدیران جدید را به باشگاه آوردند که مصیبت روی مصیبت بر سر استقلال آوار کردند. من معتقدم باید این افراد را کنار بگذاریم.
برای بازی با الهلال چه توصیه‌ای به استقلال دارید؟
- اول باید بگویم استقلال با اینکه حال و روز خوشی ندارد ولی همواره ثابت کرده در روزهای حساس خودش را پیدا می‌کند و می‌تواند خودش را از وضعیت‌های بحرانی نجات بدهد. این استقلال توانایی این را دارد که حتی الهلال را شکست بدهد.
به نظر شما چه استراتژی برای دیدار با الهلال از سوی فرهاد مجیدی اتخاذ شود بهتر است؟
- استقلال نباید بی‌گدار به آب بزند. باید سنجیده عمل کند. محتاط باشد. نباید از آن‌ها گل بخوریم چون در آن صورت به مشکل خواهیم خورد. باید هم زمان با دفاع، نیم نگاهی به دروازه حریف داشته باشیم. عقب تیم را از دست ندهیم. صبر کنیم تا موقعیت به دست بیاید و بعد با سرعت از آن استفاده کنیم. نباید چشم بسته به تیم الهلال حمله کرد.
چرا! مگر الهلال چه توانایی یا ویژگی دارد؟
- آن‌ها بازیکنان فوق حرفه‌ای دارند، بازیکنانی که حساب شده بازی می‌کنند. استقلال اگر می‌خواهد برنده این بازی باشد باید خط هافبک این تیم را از کار بیندازد. اصطلاحاً کمرشان را بشکنند. نباید بگذاریم به مهاجمان توپ بدهند. این‌ها همه دست به دست هم می‌دهد تا تیم استقلال برنده زمین را ترک کند.
چه توصیه‌ای به بازیکنان جوان استقلال دارید و یا آن‌هایی که از بخت بد یا خوب‌شان در اولین مسابقه برای استقلال به تیم الهلال خورده‌اند؟
- نباید به این بچه‌ها استرس داد. باید آرام بازی کنند. آن‌ها بلدند چطوری اعصاب بازیکنان ایرانی را به هم بزنند و حرفه‌ای هستند و شیطنت می‌کنند. نباید بازی تأخیری آن‌ها روی روح و روان بچه‌ها اثر بگذارد. باید خونسردی نفرات تیم ما حفظ شود. کادرفنی باید این نکات را به بچه‌ها بگوید تا منطقی باشند و احساسی عمل نکنند.
با حضور سجادی در سمت وزارت ورزش و جوانان چه درخواستی و یا توصیه‌ای به او دارید؟
- زمانی که با سلطانی‌فر روبه‌رو شدم به او گفتم این چه مدیرانی است که برای استقلال انتخاب می‌کند؟ آن‌ها را از کجا پیدا می‌کند؟ حالا از سجادی می‌خواهم که اگر از گوشه و کنار یا فلان وزارتخانه یا فلان نماینده مجلس به او توصیه می‌کنند که آقای ایکس را مدیرعامل استقلال کند توصیه‌ها را کنار بگذارد و نگاهی به سابقه مدیران سال‌های گذشته استقلال بیاندازد. آقای سجادی برای اولین بار راه اشتباه نرود و آدمی ‌را برای استقلال انتخاب کند که کارنامه دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی