[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

گل‌محمدی: نمی‌خواهیم راحت از آسیا حذف شویم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی پرسپولیس در نشست مطبوعاتی پیش از بازی با استقلال تاجیکستان به مشترکات فرهنگی دو کشور اشاره کرد.
یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی با استقلال تاجیکستان حضور یافت و در ابتدای صحبت‌هایش گفت: قبل از هرچیز جا دارد از میهمان‌نوازی و استقبال خوب مردم تاجیکستان تشکر کنم. همچنین ایرانی‌های اینجا که ما را مورد محبت قرار دادند. مشترکات فرهنگی و اجتماعی زیادی بین هر دو کشور وجود دارد و اصلاً حس نمی‌کنید که در کشوری غریب حضور دارید. مشترکات از قدیم وجود داشته و الآن هم وجود دارد و امیدوارم روابط خوب دو کشور قوی‌تر و محکم‌تر شود.
وی افزود: می‌دانیم در مرحله حساسی هستیم و باید مقابل تیمی‌ جوان و پرانگیزه بازی کنیم. برای رسیدن به این مرحله بازی‌های خوبی انجام دادیم و سختی زیادی کشیدیم. دوست نداریم خیلی راحت از این مرحله کنار برویم و قطعاً برای مبارزه و جنگیدن و اینکه بازی خوبی نشان دهیم، وارد زمین خواهیم شد. باتوجه به تجربه خوبی که بازیکنان ما از دوره گذشته لیگ قهرمانان دارند، این برگ برنده ما خواهد بود و این تجربه می‌تواند خیلی به کمک ما بیاید. تیم خوبی داریم و به تیم‌مان اعتماد و اعتقاد داریم و می‌دانیم مرد روزهای سخت بوده‌اند. امیدوارم امشب(سه‌شنبه) هم یکی از روزهای خوب ما باشد. سرمربی پرسپولیس با اشاره به بازی‌های خارج از خانه پرسپولیس عنوان کرد: بیشتر از دو سال است که پرسپولیس به عنوان تیم میزبان بازی نکرده و نزدیک ۹۰۰ روز است که در ورزشگاه خانگی‌اش بازی نکرده. دلیل تحریم و ویروس کرونا بوده و نزدیک سه سال است که بدون بازی خانگی بازی کردیم. این، شرایط را برای هر تیمی ‌سخت می‌کند. پرسپولیس پرهوادارترین باشگاه آسیا است و نبود هواداران بیشترین ضربه را به ما خواهد زد. اما ما پرسپولیس هستیم و همیشه برای پیروزی و افتخار جنگیدیم و این به خاطر هواداران بوده. برای آن‌ها که در استادیوم نیستند مبارزه می‌کنیم و تا آخرین نفس می‌جنگیم. هواداران هم در این چند سال نشان دادند که چقدر تفکرات بزرگ و انگیزه قوی داشتند. او درباره آنالیز حریف تاجیک گفت: ما این تیم را از لیگ قهرمانان آسیا شناخت داریم و با توجه به اینکه بازی‌های اخیر این تیم از تلویزیون پخش نمی‌شد و نمی‌دانیم دلیلش چه بود، ندیدیم. تیم جوان و با انگیزه‌ای هستند و نظم خوبی در دفاع دارند و بازی راحتی برایمان نخواهد بود.
گل‌محمدی در مورد نزدیکی فرهنگی با تاجیکستان اظهار داشت: اولاً که خیلی خوشحالم که در این کشور هستم و اینجا اصلاً احساس غریبی نداریم همه ما. روح ورزش و هدف ما از ورزش دوستی بین ملت‌ها و دوستی بین دولت‌ها و رفاقت است. بازی امشب هم یکی از این رویدادهای ورزشی است. احترام زیادی برای تیم حریف به خاطر هم‌زبان بودن قائل هستیم. همه می‌دانیم فارسی یکی از زبان‌های شیرین و یکی از زبان‌های خیلی مهم دنیا است. ما باید به زبان فارسی افتخار کنیم. امشب می‌تواند یک جشن برای دوستی بین ملت‌ها باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی