[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

۱۰ نکته برای رشد مجدد و طبیعی مو‌ها، روزنامه شیراز نوین

گفته می‌شود مو‌های شما شکوه تاج‌گذاری شما است و طبیعی است که اگر از آن‌ها رضایت نداشته باشید، بخواهید مو‌های خود را اصلاح کنید.
به گزارش اقتصادآنلاین، اگر می‌خواهید مو‌هایی را که از دست داده‌اید مجدداً رشد دهید یا می‌خواهید مو‌هایی که دارید را بهتر کنید، برخی از این درمان‌های طبیعی را امتحان کنید. فواید اثبات شده آن‌ها می‌توانند به تحریک رشد و تقویت مو‌های شما کمک کنند.
۱. ماساژ دادن
ماساژ پوست سر می‌تواند به ترمیم رشد مو کمک کند و می‌تواند همراه با روغن و ماسک مو استفاده شود. این کار باعث تحریک پوست سر و بهبود ضخامت مو می‌شود. اختصاص دادن ساعاتی هرروزه برای ماساژ پوست سر همچنین می‌تواند به شما در رفع استرس و تنش کمک کند. تصور می‌شود که نیرو‌های کششی در طول ماساژ رشد و ضخامت مو را در سلول‌های پاپیلای پوستی ترغیب می‌کنند.
۲. آلوئه‌ورا
مدت‌هاست که از آلوئه‌ورا برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود. آلوئه‌ورا همچنین پوست سر را تسکین داده و مو‌ها را نرم می‌کند. آلوئه‌ورا می‌تواند شوره سر را کاهش داده و فولیکول‌های مو که ممکن است توسط روغن اضافی مسدود شده باشند را رفع کند. می‌توانید هفته‌ای چند بار ژل خالص آلوئه‌ورا را به پوست سر و مو‌های خود بزنید. همچنین می‌توانید از شامپو و نرم‌کننده حاوی آلوئه‌ورا استفاده کنید.
۳. روغن نارگیل
روغن نارگیل حاوی اسید‌های چربی است که به داخل ساقه مو نفوذ می‌کنند و باعث کاهش پروتئین از مو می‌شوند. بسته به نوع مو، می‌توانید از روغن نارگیل قبل یا بعد از شستن مو استفاده کنید و اگر مو‌های شما چرب است، می‌توانید یک شب یا چند ساعت قبل از شستن مو‌ها این کار را انجام دهید.
روغن نارگیل و پوست مو
 روغن نارگیل را به پوست سر و تمام مو‌های خود مالیده و سپس ماساژ دهید. اگر مو‌های شما خشک است، می‌توانید از روغن نارگیل به‌عنوان درمان خشکی مو نیز استفاده کنید. گرچه لازم است تحقیقات بیشتری در مورد روغن نارگیل به‌عنوان یک رشددهنده مو انجام شود، اما نشان‌ داده ‌شده است که این ماده باعث بهبود سلامت و درخشندگی مو می‌شود و قرن‌ها است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۴. Viviscal
Viviscal یک مکمل طبیعی برای رشد مو است که تأثیر مثبتی دارد و رشد مو را در افرادی که مو‌های کم پشت دارند تقویت می‌کند. این ماده حاوی یک مجموعه دریایی است که به AminoMar C معروف است. این ماده از مواد معدنی، ویتامین‌ها و پودر کوسه و نرم‌تن ساخته شده است. این مواد به بازسازی سلول‌های جدید و تقویت سلول‌های موجود کمک می‌کنند.
برای دیدن نتیجه باید قرص‌ها دو بار در روز و حداقل شش ماه مصرف شوند. ویویسکال همچنین یک شامپو و نرم‌کننده نیز درست کرده است که می‌توانید در صورت نیاز مصرف کنید.
۵. روغن ماهی
مصرف اسید‌های چرب امگا می‌توانند به بهبود مو از داخل کمک کنند، زیرا پر از مواد مغذی و پروتئین هستند. مصرف مکمل امگا همراه با آنتی‌اکسیدان به بهبود تراکم و قطر مو کمک می‌کند و همچنین ریزش مو را کاهش می‌دهد. اسید‌های چرب امگا به سلول‌ها کمک می‌کنند تا به‌درستی کار کنند و می‌توانند ایمنی بدن را افزایش دهند و منجر به ‌سلامت کلی شوند. در خصوص مصرف حتماً دوز توصیه شده سازنده را دنبال کنید.
۶. جینسینگ
مصرف مکمل‌های جینسینگ می‌توانند با تحریک فولیکول‌های مو، رشد مو را تقویت کنند. جینسنوزید‌ها اجزای فعال جینسینگ هستند و تصور می‌شود که تأثیر مثبت آن بر روی مو‌ها باشد. در این‌خصوص به یاد داشته باشید همیشه طبق دستور مصرف کنید و حتماً عوارض جانبی احتمالی را بررسی کنید.
۷. آب پیاز
اگر از عهده بوی آب پیاز برآیید، پس ارزش آن را دارد که فواید آن را بدانید. آب پیاز به‌عنوان درمان موفقیت‌آمیز از طریق تقویت رشد مو نشان ‌داده ‌شده است. همچنین تصور می‌شود که آب پیاز باعث بهبود گردش خون می‌شود. 
مطالعات روی حیوانات نشان داده که استفاده از آب پیاز فاکتور رشد کراتین و جریان خون به کوتیکول‌ها را بهبود می‌بخشد. می‌توانید چند پیاز را مخلوط کرده و آب آن را بگیرید و سپس آب آن را به پوست سر و مو‌های خود بمالید و بگذارید حداقل ۱۵ دقیقه روی سر بماند. سپس به طور معمول شامپو بزنید و بشویید.
۸. روغن رزماری
رزماری یکی از اولین روغن‌های گیاهی است که مردم برای رشد مو و کاهش ریزش مو انتخاب می‌کنند. روغن رزماری رشد مو‌های جدید را تحریک می‌کند و می‌تواند برای درمان آلوپسی آندروژنتیک استفاده شود.
 چند قطره روغن رزماری را به روغن حامل مخلوط کرده و قبل از آب‌کشی آن را روی مو و پوست سرخود ماساژ دهید. این کار را چند بار در هفته انجام دهید. به طور روزانه چند قطره روغن رزماری به شامپو و نرم‌کننده خود اضافه کنید. از روغن‌های گیاهی به طور مستقیم روی پوست استفاده نکنید و همیشه آن‌ها را با یک روغن حامل یا شامپو مخلوط کنید.
۹. روغن شمعدانی
برای تقویت رشد مو و تقویت گردش خون می‌توانید از روغن گیاه شمعدانی استفاده کنید. چند قطره از روغن شمعدانی را درون روغن حامل مخلوط کرده و از آن برای تهیه ماسک مو استفاده کنید. همچنین می‌توانید چند قطره به شامپو و نرم‌کننده خود اضافه کنید. روغن شمعدانی می‌تواند به تقویت، آب‌رسانی و بازیابی مو کمک کند.
۱۰. لیمو
شما می‌توانید از آب‌لیموی تازه یا روغن لیمو استفاده کنید زیرا گفته می‌شود این مواد کیفیت و رشد مو را افزایش می‌دهند. روغن لیمو می‌تواند به شما در حفظ سلامت پوست سر و ترغیب رشد مو کمک کند. ۱۵ دقیقه قبل از شامپو زدن، آب‌لیموی تازه را به پوست سر و مو‌های خود بمالید. همچنین می‌توانید از روغن گیاهی لیمو رقیق شده در روغن حامل به‌عنوان ماسک مو استفاده کنید.
چکیده مطلب
اگر می‌خواهید مو‌های خود را بهبود ببخشید، برنامه‌ای شروع کنید و ثابت‌قدم بمانید. به یاد داشته باشید که ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتایج قابل‌توجهی حاصل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی