[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

این افراد در خوردن پیاز احتیاط کنند!، روزنامه شیراز نوین

ناتالیا نفدووا، متخصص تغذیه در روسیه معتقد است که پیاز را نباید افرادی که سندرم روده تحریک پذیر و ورم معده دارند مصرف کنند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرادید، ناتالیا نفدووا عضو انجمن متخصصان تغذیه کانادا و روسیه، در مصاحبه‌ای گفت که چه کسانی از خوردن پیاز منفعت می‌برند و چه کسانی باید با احتیاط این خوراکی را بخورند.
پیاز حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی، فیبر و بسیاری از مواد مغذی گیاهی است. پیاز به دلیل ترکیب شیمیایی منحصر به فرد خود، فرایند‌های التهابی را در بدن سرکوب کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.
این متخصص تغذیه افزود: علاوه بر این، برای افرادی که دارای شرایط خاص پزشکی هستند با دقت باید مصرف پیاز توصیه شود. در کسانی که ناراحتی معده دارند و یا به سندرم روده تحریک‌پذیر مبتلا هستند از خوردن زیاد پیاز امتناع کنند.
وی در ادامه گفت: علاوه بر این که در پیاز ویتامین‌ها و مواد معدنی وجود دارد، به عنوان مثال ویتامین C، ویتامین B، فیبر نیز وجود دارد، بسیاری از مواد گیاهی از جمله فلاونوئیدها، که به عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کنند نیز در پیاز وجود دارد. این مواد باعث کاهش و سرکوب فرایند‌های التهابی در بدن می‌شوند.
این مواد می‌توانند بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، انکولوژی باشند. نفدووا گفت: همچنین پیاز تأثیر مثبتی بر سیستم ایمنی دارد. او گفت که طعم غنی پیاز همچنین به کاهش مصرف نمک در غذا‌ها کمک می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی