[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

رئیس اورژانس فارس: مرکز شبیه‌ساز آموزش دیسپچ اورژانس پیش‌بیمارستانی در فارس راه‌اندازی شد، روزنامه شیراز نوین

نخستین مرکز آموزشی تریاژ تلفنی به روش شبیه سازی، در استان فارس آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مدیر این مرکز با اعلام این خبر گفت: این مرکز برای نخستین بار در کشور، با حمایت سازمان اورژانس کشور، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و به همت و ابتکار مجموعه مدیریت و تیم کارشناسان اورژانس فارس، با هدف تسهیل فرایندهای آموزش نیروهای تازه وارد و بازآموزی نیروهای در فارس راه اندازی شده و تاکنون ۱۲ نیروی این مرکز آموزش‌های لازم را فراگرفته اند.
دکتر «محمدجواد مرادیان» افزود: مرکز شبیه ساز دیسپچ اورژانس با امکانات کامل مانند نرم افزار و سخت افزار اختصاصی، کابین‌های پاسخ‌گویی به تلفن ۱۱۵، کابین هدایت و راهبری آمبولانس، موبایل مجهز به نرم افزارهای مرتبط و با انواع روش‌های نوین آموزشی، به مرحله اجرا و عملیاتی رسیده است.
او از آموزش تصویری کتاب گام به گام دیسپچ در قالب کلیپ و فلوچارت در این مرکز آموزشی خبر داد و اضافه کرد: هر نیروی مرکز شبیه ساز دیسپچ، آموزش نحوه انجام تریاژ تلفنی در شرایط شبیه سازی شده، نقد و بررسی مکالمات واقعی و شبیه سازی شده با حضور مربیان زبده، انجام فرایند کامل اعزام آمبولانس در شرایط شبیه سازی شده و در پایان دوره آزمون عملی در شرایط شبیه سازی شده را تجربه می‌کند.
مدیر حوادث و فوریت‌های دانشگاه ادامه داد: این مرکز با هزینه ای بالغ بر چهارمیلیارد ریال، در سازمان اورژانس فارس راه اندازی شده است.
دکتر مرادیان از آمادگی این مرکز برای آموزش به تمام نیروهای تازه وارد در سراسر کشور خبر داد و گفت: آموزش صحیح و اصولی کارکنان مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ می‌تواند نقش بسزایی در بهبود کیفیت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی داشته باشد و با توجه به تجربیات سودمند در آموزش نیروها به روش شبیه سازی، این مرکز آمادگی پذیرش و آموزش نیرو از سراسر کشور را دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی