[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

مردم واکسن را در اولویت قرار دهند، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در چهارصد و چهارمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، از خانواده‌ها خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹، ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، اولویت خود را مراجعه به مراکز واکسیناسیون و تزریق واکسن کرونا قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» درگذشت شهادت‌گونه پزشک مدافع سلامت، دکتر «فرح پیرویان کازرونی» فوق تخصص قلب کودکان را به خانواده آن مرحومه، جامعه پزشکی، پرستاران و کادر درمان به ویژه کارکنان درگیر با کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان، تسلیت گفت.
او با تقدیر از تلاش شبانه روزی کارکنان مجموعه سلامت به ویژه کادر درگیر با کرونا که در این روزهای بحرانی تا پای جان به ارائه خدمات سلامت می‌پردازند؛ برای تمامی اساتید، پزشکان، کارکنان و دانشجویان درگیر با این بیماری منحوس، همچنین تمامی بیماران، آرزوی سلامتی کرد.
دکتر لطفی با اعلام اینکه روز یکشنبه در فارس، بیش از ۱۲۲هزار و یکصد دوز واکسن کرونا تزریق شده است، افزود: به دلیل نقش مهم واکسیناسیون در افزایش ایمنی عمومی در برابر این اپیدمی، با تلاش مجموعه سلامت فارس، تعداد و ساعات کاری مراکز تزریق واکسن در شیراز و شهرستان‌های استان افزایش قابل توجهی یافته است و به صورت روزانه شاهد ثمربخشی این تلاش‌ها هستیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آمادگی کامل مجموعه سلامت برای تزریق گسترده واکسن کرونا، از تیم واکسیناسیون دانشگاه و همکاری سازمان‌های حمایت گر نظیر مجموعه‌های نظامی و انتظامی و سپاه فجر فارس در این اقدام ملی تقدیر کرد. دکتر لطفی ضمن پیگیری آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز یکشنبه و دیروز دوشنبه در فارس و پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا استان، به بررسی آمار ابتلا در نقاط مختلف استان، علت‌های جان باختن مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته، وضعیت سلامت افراد بستری و بهبودیافته و روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی استان پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی