[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

سخنگوی دولت: تا رفع ابهامات سند ۲۰۳۰ متوقف می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: سخنگوی دولت با اشاره به سند ۲۰۳۰ گفت: آنچه درباره این موضوع غیرمعمول است این است که عده‌ای تلاش کردند آن را مصادره به مطلوب کنند و نکاتی را ترویج دادند که حقا نادرست است. محمدباقر نوبخت صبح دیروز (سه ‌شنبه) در نشست خبری هفتگی خود درباره سند ۲۰۳۰ و حواشی پیش آمده پیرامون آن اظهار کرد: مقام معظم رهبری هفته گذشته در جایگاه رهبری که برهمه مسائل نظارت دارد درباره سند ۲۰۳۰ توصیه هایی فرمودند و طبیعی است که نظر معظم له برای دولت مهم است. پیگیری لازم صورت گرفت و برای عمل به منویات ایشان قرار رشد تارفع ابهامات درباره سند ۲۰۳۰ هرگونه فعالیتی درمورد آن در ایران متوقف شود. وی ادامه داد: مباحثی که رهبری فرمودند درست است اما آنچه غیر معمول است این است که عده‌ای برای پیشبرد اهدافشان تلاش کرده‌اند این مسئله را مصادره به مطلوب کنند و نگاهی را ترویج کردند که حقا نادرست است. شما شب‌نامه‌ها دیده اید که در آن نوشته اند دولت سندی را مخفیانه بدون ارجاع به مجلس امضا کرده و در آن مسائلی مثل خودارضایی کودکان سه تا چهار سال و یا موارد مهم دیگری که انسان شرم می‌کند درباره آنها صحبت کند مطرح شده است. چون این مسئله انتخاباتی نیست از رسانه ملی درخواست می‌کنم این صحبت‌ها را منتشر کنند تا تشویش اذهان برطرف شود. نوبخت با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰ یک پیمان نامه و یک قرارداد نیست که در آتن نیاز به امضای طرفین باشد، تاکید کرد: شما نشان دهید که یکی از مقامات جمهوری اسلامی پای این سند را امضا کرده باشد. این یک چارچوب عملی برای آموزش است که اجرای آن الزام آور نیست و اگر جمهوری اسلامی با بخشی از آن مخالف باشد طبق مقررات این حق را دارد که تحفظ خود را اعلام کند. در آن جلسه یونسکو همه کشورها حضور داشتند و هیچ کشوری جز جمهوری اسلامی اشکالی در آن ندید.
وی یادآور شد: در جلسه آبان ماه یونسکو وزیرآموزش وپروش که درآن جلسه حضور داشت متنی را از سوی جمهوری اسلامی ایران قرائت کرد که در آنجا ثبت شد و متن این بود که «جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به بخش‌هایی از چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰ که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت‌های ملی و باورهای دینی و ارزش‌های فرهنگی جامعه ایرانی تفسیر و تعبیر شوند نمی‌داند» این متن در ساعت ۹:۵۹ صبح روز چهارشنبه ۱۳ آبان ۹۴ (۴ نوامبر ۲۰۱۵) در سایت رسمی یونسکو ثبت شده است.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به صحبت‌های رئیس‌جمهور که گفته به رهبری در برخی موارد گزارش‌های دروغی داده شده و آیا این مسئله پیگیری شده که چه کسانی این کار را انجام می‌دهند بیان کرد: همین سند ۲۰۳۰ می‌تواند مصداق باشد باید ببینیم چه کسانی در بیرون و این طرف آن طرف این مسائل را مطرح می‌کنند اما صحبت مقام معظم  رهبری برای ما مطاع است و ایشان همیشه به نمایندگان در مجامع مختلف توصیه می‌کنند که از حقوق ملت به دقت دفاع کنند و نسبت به هنجارها حساس باشند. درباره این موضوع می‌توان در بیرون عقبه را پیدا کرد که چه کسانی شب نامه‌ها را پخش می‌کنند و در مساجد به متدینین این حرف‌ها را می‌زنند. سخنگوی دولت در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره موضوع قطع یارانه برخی از افراد خاطر نشان کرد: بعد از مطرح شدن موضوع حذف یارانه‌ها قانون تکلیف کرد که یارانه پر درآمدها را قطع کنید ولی اعتراض معترضین هم شنیده شود. ما ضمن حذف یارانه کسانی که تشخیص دادیم پردرآمد هستند سامانه‌ای هم برای اعتراض گذاشتیم و نسبت به برقراری یارانه کسانی که اعتراضشان وارد بود اقدام کردیم. مثال در تیر ۹۴ یارانه ۲۶۵۱۷ نفر قطع شد اما بعد از رسیدگی مشخص شد که باید یارانه ۷۴۵۵۲ نفر برقرار شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی