[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

مدیرکل بهزیستی فارس: همایش عاشورایی را بین‌المللی برگزار کردیم ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: برای اولین بار دعوتنامه همایش ملی ادبیات عاشورایی ویژه خانواده بزرگ بهزیستی در سطح بین المللی توزیع شده است. همچنین دکتر سید محمد صادق کشفی نژاد از آغاز به کار هفدهمین همایش ملی ادبیات عاشورایی ویژه خانواده بزرگ بهزیستی با عنوان حضرت علی اکبر(ع) خبر داد. 
کشفی نژاد با حضور مجازی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار دعوتنامه همایش در سطح بین المللی توزیع شده است، گفت: هفدهمین همایش ادبیات عاشورایی ویژه خانواده بزرگ بهزیستی در روز سه شنبه ۲۳ شهریورماه برگزار شد. فارس دبیرخانه دائمی این همایش است که با توجه به شیوع ویروس کرونا، به صورت وبینار و مجازی برگزار شده است. 
او در ادامه بیان کرد: جمعاً ۱۷۰ اثر از ۲۷ استان به دبیرخانه همایش ارسال شده که از میان ۵۵ مورد شعر و ۱۱۵ مورد دل‌نوشته، ۶۶ اثر پذیرفته و انتخاب شده‌اند. مدیرکل بهزیستی فارس ضمن تقدیر و تشکر از آیت الله دژکام، امام جمعه شیراز در راستای بهره‌مند نمودن خانواده بهزیستی از توصیه‌های ارزشمند و توجه او به همایش عاشورایی، اظهار داشت: این همایش در افزایش سطح مطالعات مذهبی و آیینی جامعه هدف و کارکنان بهزیستی تأثیر بسزایی داشته و علی‌رغم شیوع کرونا، ارتقای سطح کمی و کیفی آثار نسبت به سال قبل مشهود بود. ضمن اینکه شرکت‌کنندگان از سخنان پربار دکتر سنگری، عاشوراپژوه معاصر 
بهره‌مند گردیدند. 
در ادامه این حضور، محمدرضا هوشیار، دبیر هفدهمین همایش عاشورایی نیز با بیان اینکه برگزاری و استمرار ۱۷ سال همایش عاشورایی جز با عنایت و حمایت حضرت سیدالشهدا(ع) مقدور نبود، از شعار سال آینده این همایش با عنوان حضرت رقیه(س) خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی