[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

۲۳ باب منزل برای محرومان احداث و مرمت شد، روزنامه شیراز نوین

مسئول سازندگی سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز:
۲۳ باب منزل برای محرومان احداث و مرمت شد

مسئول سازندگی سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز ساخت ۱۳ منزل محروم، مرمت ۱۰ منزل محروم، گندزدایی معابر عمومی و همکاری در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را از فعالیت‌های امسال این واحد عنوان کرد. قاسم مؤمنی در گفت‌وگو با تسنیم، با یادآوری اینکه رسالت سازمان بسیج سازندگی محرومیت‌زدایی در عرصه‌های مختلف است، اظهار داشت: سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز هم در عرصه‌های مختلف از جمله عمرانی، بهداشت، امداد و نجات، درمانی، مقابله با حوادث غیرمترقبه مثل سیل و زلزله، واکسیناسیون و امثالهم، فعالیت گسترده دارد. وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی در عرصه‌های مختلف از اهداف این فعالیت‌هاست، ادامه داد: در عرصه‌های اجتماعی و بررسی معضلات مختلف اجتماع و ارائه راهکار رفع آنها و حتی تأمین اعتبار آن با کمک خیران، نهادهای مردمی و بسیجیان از دیگر اقدامات در عرصه محرومیت‌زدایی و سازندگی است.
مؤمنی تصریح کرد: بسیج سازندگی ناحیه ثارالله(ع) شیراز در شش ماهه اخیر با اولویت قرار دادن بحث اشتغال، با راه‌اندازی کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی و ارائه تسهیلات، به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از 200 نفر اشتغال‌زایی کرده است. مسئول سازندگی سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز ساخت 13 منزل محروم، مرمت 10 منزل محروم، گندزدایی معابر عمومی، همکاری در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و شناسایی بیماران کرونایی، انتقال به مراکز درمانی و واکسیناسیون را از دیگر فعالیت‌های این واحد عنوان و تأکید کرد: فعالیت‌های بسیج سازندگی تعطیلی‌بردار نیست و هیچ روزی نیست که بدون ارائه خدمات در جهت محرومیت‌زدایی سپری کند. وی در ادامه با اشاره به زلزله اخیر سی‌سخت و دستور فرماندهی سپاه فجر در خصوص ارائه خدمات به زلزله‌زدگان، تصریح کرد: بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز در دو مرحله وارد عمل شده و ابتدا در همان ایام زلزله با تعمیر و تکمیل منازل محرومان و زلزله‌زدگان و ارسال مواد غذایی و وسایل ضروری اقدام کرد که بیش از 2 ماه ارائه این خدمات ادامه داشت. مؤمنی افزود: در مرحله دوم بنا به دستور فرماندهی سپاه فجر فارس، ارسال وسایل ساختمانی از جمله سیمان با همکاری بسیج کارگری و کارخانه سیمان شیراز و با همکاری خیران و شرکت پارس‌گستر، دو کامیون بلوک، 40 کامیون ماسه و آهن‌آلات و مواد غذایی و آب معدنی مجموعاً با مبلغی بیش از 90میلیون تومان برای بازسازی مناطق زلزله‌زده در هفته جاری ارسال کرده است.
مسئول سازندگی سپاه ناحیه ثارالله شیراز گفت: سپاه فجر فارس در منطقه زلزله‌زده سی‌سخت پایگاهی دایر کرده و کمک‌های نواحی چهل و یک گانه استان را جمع‌آوری کرده و با سازمان‌دهی در اختیار نیروهای مستقر در منطقه قرار می‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی