[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

سم‌زدایی ریه با ‌این دمنوش‌ها، روزنامه شیراز نوین

پیش از آنکه آلودگی هوا پیامدهای خود را بر سلامت داشته باشد و با مشکلات جدی‌تر همراه شود لازم است راهکارهای مناسبی برای مقابله با آن به‌کار گرفته شوند.
به گزارش علاج نیوز، هنگام بالا رفتن سطح آلودگی هوا در برخی از فصول و روزها با مصرف برخی انواع نوشیدنی‌ها می‌توان باعث سم‌زدایی ریه شد.
به نوشته «ان دی تی وی» از جمله ‌این نوشیدنی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- دمنوش لیمو و عسل و زنجبیل
زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است که می‌تواند سرفه و احتقان را کاهش دهد. همچنین عسل از سرفه‌های متوالی جلوگیری کرده و لیمو به دلیل دارا بودن ویتامین C سیستم ‌ایمنی را تقویت می‌کند. نوشیدن ‌این دمنوش به طور طبیعی باعث سم‌زدایی ریه می‌شود.
۲- چای سبز
این دمنوش علاوه بر آنکه به کاهش وزن کمک می‌کند حاوی آنتی‌اکسیدان است که مواد سمی‌ را از بدن دفع کرده و گوارش را بهبود می‌دهد.
۳- نوشیدنی زردچوبه و زنجبیل
خواص دارویی زردچوبه در کنترل سرفه، احتقان و سرماخوردگی تأیید شده‌ است. کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضد التهابی، آنتی‌اکسیدانی و ضد سرطانی دارد. همچنین زنجبیل حالت تهوع را برطرف کرده و احتقان را کاهش می‌دهد.
۴- چای ماسالا
این دمنوش از سال‌ها قبل در درمان بیماری‌هایی از قبیل سرفه، سرماخوردگی، احتقان و مشکلات تنفسی کاربرد داشته‌ است. در آماده‌سازی ‌این دمنوش ترکیب‌های دیگری از قبیل زنجبیل و دارچین استفاده می‌شود که‌ این مواد نیز خاصیت ضد التهابی دارند. ‌این دمنوش گلو را صاف کرده و از میزان التهاب آن می‌کاهد.
۵- دمنوش ریشه شیرین بیان
ریشه شیرین بیان به کاهش سرفه و احتقان کمک می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد دمنوش شیرین بیان خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی