[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

اصغر اکبری : بی توجهی به مربیان بومی‌آفت فوتبال شیراز است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
مربی بازیکن ساز و خوشنام فوتبال شیراز، از بی‌توجهی مدیران باشگاه‌ها به مربیان بومی‌گلایه‌مند است و اعتقاد دارد که ادامه این روند باعث دلسردی نیروهای بومی‌خواهد شد.
اصغر اکبری بازیکن خوب دهه‌های شصت و هفتاد فوتبال شیراز که در تیم‌های برق و مرصاد خوش می‌درخشید، در عرصه مربیگری هم عملکرد درخشانی داشت و نتایج خوبی را با تیم‌هایی چون مرصاد و قشقایی به دست آورد. او همچنین سابقه مربیگری در تیم ملی جوانان ایران را نیز دارد.
اکبری در گفت‌وگو با شیراز نوین، از بی‌توجهی تیم‌های شیرازی و مدیران باشگاه‌ها نسبت به مربیان بومی‌گلایه کرد و آن‌ها را به استفاده بیشتر از استعدادهای این شهر و استان فراخواند.
صحبت‌های این مربی با تجربه را در ادامه می‌خوانید: 
*نمی‌دانند به نفع خودشان است!
نمی‌گذارند. یک عده هستند که برایشان سخت است مربیان بومی ‌در این شهر رشد کنند. من همیشه می‌گویم و دعا می‌کنم که خدا عقل سلیم به آقایان تصمیم گیرنده بدهد تا بتوانند با تدبیر بیشتری عمل کنند. شاید آن‌ها نمی‌دانند که این تصمیمات به نفع خودشان خواهد بود. من درباره خودم صحبت نمی‌کنم. به جز من، مربیان بنام و خوب دیگری هستند ولی نمی‌دانم علتش چیست که اجازه کار به آن‌ها داده نمی‌شود. اگر می‌گذاشتند، الآن حال و روز فوتبالمان بهتر از این بود.
*با همین منابع مالی متوسط می‌شود نتایجی بهتر گرفت
درست است، منابع مالی اهمیت زیادی دارد. آقاغلام پیروانی هم بارها به این مسئله اشاره کرده بود که بدون پول نمی‌شود کار کرد و شیراز هم منابع مالی درست و حسابی ندارد، من به این حرف احترام می‌گذارم اما با منابع مالی متوسط هم می‌شود نتیجه گرفت، اگر به سرمایه‌های انسانی‌مان توجه بیشتری کنیم. مربیان ما می‌توانند در این استان کارهای بزرگی انجام دهند، همان‌طور که در گذشته می‌کردند و نتیجه‌اش را می‌دیدیم.
*رسانه‌ها بیشتر به این مسائل بپردازند
سؤال اینجاست که چه چیزی باعث می‌شود این مربیان بومی ‌بیرون بمانند؟ چرا در شهر و دیار خودشان غریب و مظلوم واقع می‌شوند؟ ما پاسخی برای این سؤال‌ها نداریم، الله اعلم! این صحبت‌ها از ته دل است و حکم درد دل دارد. اگر شما می‌بینید این حرف‌ها حقیقت دارد، باید بیشتر از این درباره این چیزها صحبت کنید و به آن بپردازید.
*برخی به علت پاک بودن بیرون مانده‌اند!
خیلی از مربیان هستند که به خاطر پاک بودن و اینکه فقط به نفس فوتبال فکر می‌کنند، در زمانی که کار می‌کردند به هیچ احد الناسی باج نمی‌دادند و کار خودشان را کردند، بالاخره یک یادگار خوبی هم از آن‌ها به جا مانده. به‌نظر من آن‌ها حالا خیلی پخته‌تر از قبل هم هستند و تجربه بیشتری کسب کرده‌اند. بالطبع این تجارب در هیچ کلاسی به دست نمی‌آید و می‌توانند به خوبی از این داشته‌ها برای رشد و تربیت بازیکنان یک استان و مطرح شدن تیم‌ها استفاده کنند. مطمئن باشید حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.
*یک عده تحت هر شرایطی هستند!
یک عده خاصی هستند که حتی اگر یک نفر از اسراییل بیاید اینجا باشگاه بزند، باز این‌ها در آن تیم همه کاره می‌شوند! متأسفانه این موضوع در سال‌های اخیر لطمه زیادی به بازیکن‌ها و مربیان بومی ‌زده و همچنان هم این روند ادامه دارد. اراده‌ای برای جلوگیری از این مسائل وجود ندارد و فقط می‌توانیم دعا کنیم. دعا کنیم که خدا عقل سلیم به آن‌ها بدهد که یک مقدار بهتر فکر کنند. ما هم بدخواه کسی نیستیم، فقط دلمان می‌سوزد که چرا نیروهای کارآمد بومی ‌باید بیرون بمانند و کسانی که سطح بسیار پایین‌تری نسبت به این‌ها دارند، بیایند بشوند همه کاره تیم‌های شیرازی. این‌ها درد است و لازم است بیشتر از قبل درباره‌شان حرف بزنیم و از یک جایی جلوی این گونه مسائل را بگیریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی