[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

هندبال قهرمانی زنان آسیا ایران با سه فارسی در پی صعود به مسابقات جهانی، روزنامه شیراز نوین

هجدهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا درحالی از ۲۴ شهریور برگزار خواهد شد که تیم ایران به دنبال صعود به مسابقات جهانی است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، هجدهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا از امروز 24 شهریور تا 3 مهرماه 1400 در اردن برگزار می‌شود.
کنفدراسیون هندبال آسیا با ارسال نامه‌ای رسمی ‌به کشورمان، بانوان ایران را نیز جهت حضور در این مسابقات دعوت کرد. همچنین فدراسیون جهانی هندبال اعلام کرد در صورتی که تعداد تیم‌های حاضر در مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا بیش از  12 تیم باشد، شش تیم برتر این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی زنان جهان را کسب خواهند کرد، در غیر این‌صورت سهمیه قاره آسیا پنج تیم خواهد بود.
این موضوع می‌توانست فرصت خوبی برای هندبال بانوان ایران باشد تا بتوانند برای نخستین بار پای در میدان جهانی بگذارند اما هزینه‌های بالای اعزام در رشته‌های تیمی ‌با توجه به قیمت ارز و دلار و همچنین مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان ایجاد کرده است، باعث شد تا همه نگاه‌ها به سمت فدراسیون باشد تا تصمیم نهایی در خصوص قبول این دعوت و یا رد آن گرفته شود.
در نهایت علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال از اعلام آمادگی ایران برای حضور تیم هندبال بانوان ایران در این مسابقات خبر داد و گفت:  پس از بررسی‌هایی که انجام دادیم، با وجود هزینه‌ها و محدودیت‌ها، تصمیم گرفتیم از این فرصت برای رشد و توسعه هندبال بانوان کشورمان استفاده کنیم. ما نمی‌خواستیم شانس حضور در مسابقات را از دختران بگیریم و با مشخص شدن زمان و مکان این رقابت‌ها، با ارسال نامه‌ای جهت شرکت در این رقابت‌ها به صورت رسمی ‌ثبت نام کردیم
رؤیا نوروزی، زینب بذرافکن و شیما زارع سه بازیکن اعزامی‌ از استان فارس در رقابت‌های آسیایی هستند. زینب بذرافکن دروازه‌بان با تجربه فارس و رؤیا نوروزی سابقه زیادی درتیم ملی هندبال زنان ایران دارند.
خدیجه قانع از شیراز به عنوان مربی تیم ملی، همچنین ‌ عزت‌الله رزمگر مدیر فنی و نشمین شافعیان به عنوان مشاور فنی تیم ملی را همراهی خواهند کرد. تیم ملی هندبال بانوان ایران در گروه  دوم این رقابت‌ها  با تیم‌های ژاپن، کویت، سوریه، فلسطین و اردن هم گروه است. همچنین در گروه یک تیم‌های کره جنوبی، سنگاپور، هنگ کنگ، قزاقستان و ازبکستان قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی