[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

استقلال و ۴۰۰ دقیقه بدون گل زده در جریان بازی!، روزنامه شیراز نوین

استقلال با احتساب 90 دقیقه بازی مقابل الهلال، حدود 400 دقیقه است که گلی در جریان بازی به ثمر نرسانده است.
تیم فوتبال استقلال مقابل الهلال عربستان تن به شکست 2 بر صفر داد تا وداع تلخ و زودهنگامی‌ با مسابقات لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد و فصل بعد از ناکامی ‌در لیگ برتر و جام حذفی با کنار رفتن از این تورنمنت برایش با ناکامی ‌تمام شود.
بررسی عملکرد استقلال در چند وقت اخیر از جهات مختلفی باید انجام شود تا به این نتیجه برسیم که چرا کار آبی‌های پایتخت به این نقطه رسیده است و در اینجا بخشی از عملکرد خط حمله آبی‌ها از لحاظ آماری مورد بررسی قرار می‌گیرد که نتایج جالبی به همراه دارد. رکوردی که آبی‌ها با احتساب بازی اخیر به آن رسیدند حدود 400 دقیقه بدون گل زده در جریان بازی است، یا دقیق‌تر بخواهیم بگوییم 397 دقیقه.
آخرین گل استقلال در جریان بازی مربوط به دیدار با نساجی در لیگ برتر است که متین کریم زاده در دقیقه 83 دروازه حریف مازنی را باز کرد و برتری 3 بر یک برابر این تیم را رقم زد و پس از آن تا این لحظه دیگر آبی‌ها در جریان بازی به گل نرسیدند.
استقلال در این مدت مقابل سپاهان در حالی تن به شکست دو بر یک داد که گلش را در دقیقه 90 مهدی مهدی‌پور به صورت مستقیم روی یک ضربه ایستگاهی به ثمر رساند و آبی‌ها در جریان بازی موفق به گلزنی نشدند.
پس از آن استقلال دیدار با گل گهر در جام حذفی را در پیش داشت. در این بازی شاگردان مجیدی روی دو ضربه پنالتی که توسط وریا غفوری به ثمر رسید 2 بر یک پیروز شدند و اینجا هم گلی در جریان بازی به ثمر نرسید تا در مجموع 2 بازی با سپاهان و گل گهر 180 دقیقه بدون گل زده در جریان بازی شکل بگیرد که با 7 دقیقه بازی با نساجی 187 دقیقه می‌شود.
در نهایت دیدار پرفشار و 120 دقیقه‌ای مقابل فولاد در فینال جام حذفی رقم خورد که کار به تساوی بدون گل و رفتن به ضربات پنالتی انجامید و 307 دقیقه بازی بدون گل زده را شاهد بودیم و در نهایت 90 دقیقه بازی مقابل الهلال به این آمار اضافه می‌شود که به عدد 397 دقیقه می‌رسیم.
یک تفکر سنتی در فوتبال وجود دارد که می‌گوید مربیان معمولاً در شکل‌دهی به اقتدار پستی که در زمان بازی در آن حضور داشتند موفق عمل می‌کنند. مدافعین و هافبک‌های دفاعی معمولاً تیم‌هایشان خوب دفاع می‌کنند و هافبک‌های طراح در تیم‌هایشان روان و هجومی ‌بازی می‌کنند و مهاجمان هم خط حمله قدرتمندی در تیم‌هایشان شکل می‌دهند ولی این موضوع حداقل در این چند ماه اخیر در مورد فرهاد مجیدی صدق نمی‌کند.
استقلال در پنجره تابستانی چهره هجومی‌خودش را تغییر داده و خروج قائدی و دیاباته و اضافه شدن نفراتی مثل قاسمی‌نژاد و آزادی باعث شده شاهد چهره متفاوتی در خط حمله این تیم در فصل جدید باشیم و باید دید این نفرات چه عملکردی در دیدارهای آتی فصل جدید خواهند داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی