[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

کناره‌گیری جهانگیری به نفع روحانی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمود شبان سروستانی: اسحاق جهانگیری در جریان همایش بزرگ حامیان روحانی در شیراز از نامزدی ریاست جمهوری به نفع روحانی کناره گیری کرد.
عصر دیروز سه‌شنبه 26 اردیبهشت، سالن شهید آیت الله دستغیب شیراز پذیرای جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر از حامیان روحانی بود که برای گوش دادن به سخنان اسحاق جهانگیری حضور پیدا کرده بودند، جمعیتی که نه سازماندهی شده بودند و نه با اتوبوس و مینی بوس ارسال شده از مرکز برای شرکت در مراسم آمده بودند، بلکه تنها با یک فراخوان ساده که از سوی ستادهای انتخاباتی روحانی صادر شده بود آمده بودند‌.
مردم مشتاق از چند ساعت پیش با وجود گرم شدن سالن ناشی از ازدحام جمعیت، بدون هیچ شکایتی با سر دادن شعارهای انقلابی و پخش سرود و موزیک به انتظار نشسته بودند.
سرانجام هلهله جمعیت نوید حضور معاون اول روحانی را داد و اسحاق  جهانگیری با اظهار علاقه به شیراز و مردمان مهمان‌نوازش گفت: هیچ کجا مانند شیراز نمی شود، فارس خطه نخبه‌پرور است، دانشگاهیان و مردم بزرگ و عشایر غیور که همه جزو سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند، دارد و لذا امروز با توجه به علاقه ای که به شیراز دارم می‌خواهم از این تریبون با مردم ایران سخن بگویم .
معاون اول رئیس جمهور با خواندن شعر معروف حافظ که می‌کوید آسایش دو گیتی آسایش دو حرف است، افزود: این جمله را باید بر سر در تمام مراکز سیاسی نوشته شود تا سیاست داخلی خود را با دوستان به مروت بگذاریم یعنی با تفکر تعامل مسایل را حل کنیم و اگر دنیا نیز در سیاست خارجی خود با دشمنان مدارا را پیش می‌گرفت امروز شاهد این همه بمب و جنگ و خونریزی نبودیم. جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات با قدرت‌های جهانی، گفت: ما در مقابل 6 قدرت جهانی ایستادیم و از کشور و مردم دفاع کردیم و اکنون نیز آماده ایم تا در دور بعد موتور توسعه را با سرعت بیشتری به منزل مقصود برسانیم تا مشکل معیشت و اشتغال را هم حل کنیم‌.
او با اشاره به شعارهایی که توسط دیگر کاندیداها مطرح اخیرا مطرح شده بود گفت: این مشکلات با فریبکاری حل نمی شود بلکه تعامل می‌خواهد برنامه ریزی می‌خواهد تا بخش خصوصی را و سرمایه خارجی را به میدان آورد‌.
وی سپس خطاب به مردم ایران اهمیت روز 29 اردیبهشت را یادآور شد و گفت: مردم شما طی روزهای اخیر مسایل زیادی را دیدید و شنیدید لذا راه و بیراه را شناخته اید و روز موعود روز تجلی اراده شماست‌.
 معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه یک رای به یک لحظه داده می‌شود ولی آثارش تا یک عمر می‌ماند، افزود: کشور ما دیگر تحمل اشتباه را ندارد و وقت فرصت سوزی نیست، باید تصمیم بگیریم که می‌خواهیم به جلو برویم یا به عقب برگردیم‌. او با تاکید بر اینکه هیچگاه طلبکار ملت نبوده و نیستم ادامه داد: من آمدم تا صدای اصلاحات باشم صدایی که می‌خواهد وضع انقلاب و کشور بهتر شود، صدای اصلاحات همان صدای انقلاب است، صدای اعتدال است، صدای قانون اساسی است، صدای آرمان‌های امام و رهبری است‌.
جهانگیری گفت: من آمده ام تا به عنوان یک مدیر توسعه گرا از وضع مردم و موفقیت‌های دولت با مردم سخن بگویم و از شما بخواهیم تا رئیس جمهوری را انتخاب کنید که برای کشور کارهای بزرگی انجام داده است، از شما بخواهم کمک کنید تا رئیس جمهورتان بتواند قدم‌های بزرگی بردارد‌.
وی با بیان اینکه من با هماهنگی رهبر اصلاحات، شورای اصلاح طلبان و روحانی پای به عرصه انتخابات گذاشتم، افزود: می‌خواهم با تمام توان به مردم بگویم که در سال 92 چه کشوری را تحویل گرفتیم و چه کردیم و می‌خواهیم در آینده چکار کنیم.
 اسحاق جهانگیری تاکید کرد که من با روحانی مکمل هم هستیم، و افزود: روحانی در 4 سال گذشته از آبروی خود برای ملت گذاشت تا ایران را از بحران‌های بین المللی عبور دهد و من آمدم بگویم در این مدت وقت زیادی برای آوار برداری گذاشتیم و برای کنترل بحران‌ها هم انرژی زیادی صرف کردیم.
او سپس با بیان اینکه امروز در صحنه انتخابات دو تفکر و دو شیوه به نمایش گذاشته شده است، افزود: اکنون تردیدها کنار رفته و زمان تصمیم گیری است. 
جهانگیری با اعتقاد به اینکه به وظیفه ای که داشته است عمل کرده، گفت: و حالا همراه با شما به روحانی کمک می‌کنیم، همراه با شما به روحانی رای می‌دهیم و از همه اصلاح طلبان، اصولگرایان، اعتدال گرایان و همه کسانی که کشور را دوست دارند می‌خواهم که به روحانی رای دهند؛ زیرا او مرد میدان‌های دشوار است، مردی که پیشرفت و امنیت را برای مردم ایران می‌خواهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی