[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

بین‌الحرمین میعاد موکب‌داران ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نماینده ولی‌فقیه در فارس از هیئات مذهبی و تشکل‌های مردمی برای برپایی موکب عزای حسینی در بین الحرمین شیراز در ایام اربعین حسینی دعوت کرد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در نشست هماهنگی گرامیداشت اربعین حسینی که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) عصمت و طهارت باید نقش آفرینی مناسب خود را در این ایام و مناسبت‌های مذهبی داشته باشد.
او ادامه داد: شیراز از قدیم به بین‌الحرمین مشهور بوده و اصطلاح جدیدی هم نیست که جعل شده باشد و در واقع این نوع تعبیرها در این شهر مذهبی قدمت داشته است.
نماینده ولی‌فقیه در فارس افزود: عدم امکان شرکت در زیارت اربعین در کربلای معلی در سال گذشته این ذهنیت را ایجاد کرد که بین‌الحرمین شیراز را برجسته کنیم و انصافاً مردم هم استقبال خوبی کردند و موکب‌ها و هیئات نیز مستقر شدند.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه آنچه امروز موجب برپایی مجدد این جلسه در سال جاری شده، باشکوه‌تر برگزار کردن مراسم اربعین حسینی نسبت به سال گذشته است، گفت: از هر سنت حسنه‌ای که بنا گذاشته می‌شود و بین مردم جا می‌افتد، باید حمایت ویژه کرد. او با بیان اینکه هر مناسبت مذهبی باید با برنامه‌های آیینی برای مردم و نسل جوان طراحی شود، خواستار انعکاس مراسم اربعین امسال در حرم سوم در سطح ملی شد.
امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگرچه مناسبت بزرگداشت حضرت احمد بن موسی(ع) در دهه کرامت طبق روال هرساله برگزار می‌شود، اما جای خالی یک مراسم در روز شهادت حضرت احمد بن موسی(ع) احساس می‌شود، گفت: این موضوع در سال‌های گذشته کم رنگ شده است. آیت‌الله دژکام با تأکید بر تدوین برنامه مناسب، مدون و مفصل در این باره، اظهار کرد: کم رنگ شدن این موضوع مسلماً یک هدف‌گذاری صهیونیستی بوده که شیراز را از حرم سوم 
بودن بیندازد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی