[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

حرکت عظیم اربعین فرصتی مناسب برای فرهنگ‌سازی است، روزنامه شیراز نوین

تولیت آستان حرم احمد بن موسی(ع) با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم اربعین با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم سوم اهل بیت(ع)، حرکت عظیم اربعین را فرصتی مغتنم و بسیار مهم برای انجام اقدامات فرهنگی و فرهنگ‌سازی دانست. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری در نشست هماهنگی گرامیداشت اربعین حسینی که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد، بیان کرد: فرصت شناسی و بهره برداری دقیق از فرصت‌ها از اصول مهم در اقدامات فرهنگی است.
او افزود: لشکر شیطان در جنگ نرم میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا یک فرصت ایجاد شود و از آن برای ترویج تفکرات لیبرال دمکراسی استفاده کنند.
تولیت آستان مقدس احمد بن موسی(ع) با طرح گلایه‌ای مبنی بر اینکه چرا فرصت‌های خدادادی خود را نمی‌شناسیم، در حالی که فرصت‌های بی بدیل و بی نظیر در دنیا هستند، مراسم اربعین را یکی از این فرصت‌ها معرفی و اضافه کرد: مشابه این حرکت عظیم در دنیا نداریم و در واقع به مثابه یک معجزه الهی است که پس از ١٤٠٠ سال ادامه دارد. کلانتری با تصریح بر این نکته که این فرصت با خون اباعبدالله(ع) و اصحاب ایشان در اختیار ما قرار گرفته و باید از این فرصت در نهایت کمال استفاده شود، گفت: عهد کنیم که در مراسم اربعین امسال سنگ تمام گذاشته شود. او با بیان اینکه بخشی از خسارت‌های روحی و روانی دوران کرونا با مراسم فرهنگی اربعین حسینی جبران شود، عنوان کرد: اگرچه مرکز ثقل مراسم اربعین در شیراز بین‌الحرمین است، اما تلاش شود تا همه شهر پوشش داده شود. تولیت آستان حرم احمد بن موسی(ع) همچنین با بیان اینکه امروز هم رسانه ملی حرف اصلی را در تبلیغات کشور می‌زند، تأکید کرد: یک کار تبلیغاتی پوششی تمام عیار در اربعین امسال انجام شود.
کلانتری افزود: اینگونه تصور نشود که تبلیغات اثری ندارد که اگر نداشت، دنیای جدید از آن استفاده نمی‌کرد. لذا پیام بصری خود یک پیام خاص است. تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) گفت: دستگاه‌های مختلف به ویژه شهرداری در این حوزه به جد ورود کنند؛ چراکه امروز بحث حرم به تنهایی نیست، بلکه موضوع قدمت شیراز در مباحث مذهبی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی