[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

۱۸ شکارچی خلافکار در اقلید فارس دستگیر شدند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اقلید فارس گفت: در شهریورماه سال جاری تعداد ۱۸ نفر شکارچی متخلف دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
علی بخش نجاتی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این متخلفان یک رأس پازن شکار شده، زنده گیری یک پرنده شکاری دلیجه، یک کبک شکار شده، ۹ زنده گیری پرنده‌ سهره، ۳۵ ماهی صید شده، لاشه ۱۰ پرنده سبز قبا و همچنین ۲ سلاح غیرمجاز و ۸ سلاح مجاز کشف و ضبط شد. وی افزود: مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان، برای جلوگیری از تخلفات شکار و صید به صورت شبانه روزی در حال رصد مناطق تحت مدیریت و نیز مناطق آزاد شهرستان هستند و از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی در حوزه شهرستان اقلید، مراتب را به سامانه ۱۵۴۰ یا شماره همراه ۰۹۱۷۱۵۳۳۶۶۱ اطلاع‌رسانی کنند.
شهرستان اقلید در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد و دارای منطقه شکار ممنوع بصیران‌ با وسعت ۱۵۱هزار هکتار است که از سال ۱۳۶۲ تاکنون به عنوان منطقه شکارممنوع اعلام شده است. اقلیم این منطقه سرد و شامل دو اکوسیستم خشکی و تالابی و دارای بیش از دویست گونه گیاهی است. همچنین پستاندارانی مانند کل و بز، قوچ، میش، آهو، روباه، پلنگ، گرگ، خرگوش، کفتار و پرندگانی همچون، کبک، تیهو، کوکر، دلیجه، بلدرچین، چکاوک و خزندگانی مثل انواع افعی، کبرا، بزمجه و لاک‌پشت در این منطقه زندگی می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی