[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

ناظم‌الشریعه : کارت قرمز برنامه‌هایمان را به هم ریخت، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
ایران در نخستین بازی جام جهانی فوتسال عملکرد پر فراز و نشیبی برابر صربستان به نمایش گذاشت.  شاگردان ناظم‌الشریعه خیلی زود به دو گل پیاپی دست پیدا کردند تا تصور شود احتمالاً پیروزی راحتی در انتظار است، اما اگر اخراج بازیکن صربستان در دقیقه پایانی نبود، احتمالاً تا آخرین ثانیه‌ها سرنوشت بازی نامشخص به نظر می‌رسید.
صربستان سه‌شنبه شب در مقابل ایران، ابتدا هجومی ‌آغاز کرد. در دقیقه دوم بازی خطای سنگین حمید احمدی روی بازیکن حریف منجر به صدور زودهنگام کارت زرد از سوی داور شد. اما همین بازیکن در دقیقه چهارم مسابقه با یک شوت سنگین و تماشایی پای چپ، دروازه صرب‌ها را فرو ریخت تا زننده اولین گل ایران در این مسابقات باشد.
هنوز دقیقه چهارم به پایان نرسیده بود که کرنر کوتاه سعید احمد عباسی با ضربه دقیق و هوشمندانه فرهاد فخیم به گل دوم تبدیل شد. نکته جالب در خصوص فرهاد فخیم این است که او با وجود سابقه بسیار زیاد در فوتسال ایران که همواره بین بهترین‌های لیگ هم حضور داشته، اما از سال 2004 تا کنون در عرصه ملی حضور نیافته بود یا دست کم در جام جهانی حضور نداشت. اتفاقی بسیار عجیب و شاید بی‌سابقه در تاریخ که یک بازیکن در فاصله زمانی 17 سال، در دو جام جهانی حضور یافته باشد. 
اما در ادامه، روند بازی آن طور که پیش‌بینی می‌شد پیش نرفت. حمید احمدی در کمال تعجب، ضربه خطرناکی را به صورت بازیکن صربستان وارد کرد و با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد. در دو دقیقه‌ای که ایران می‌بایست با یک یار کمتر بازی می‌کرد، بازی خوب بازیکنان در دفاع و صمیمی ‌درون دروازه، مانع از به ثمر رسیدن گل توسط حریف شد. 
در ادامه، صربستان تیم خوبی نشان داد و در دقایق پایانی نیمه اول فشارزیادی به دروازه ایران وارد کرد. درخشش علیرضا صمیمی ‌و مانع شدن او دربرابر ضربات پیاپی صرب‌ها، نقش انکار نشدنی‌اش در برتری نیمه اول را نشان می‌داد.
اما در آخرین دقایق نیمه نخست، دروازه صمیمی ‌بالاخره روی یک ضربه کرنر فرو ریخت تا نیمه اول با نتیجه نزدیک دو بر یک به پایان برسد.
نیمه دوم هم مانند نیمه نخست پایاپای دنبال شد تا اینکه احمد اسماعیل پور موفق شد سومین گل را روی یک ضربه دقیق به گوشه دروازه به ثمر برساند. اما این پایان کار نبود. لحظاتی پس از اینکه ایران نتوانست روی حرکت دیدنی مهدی جاوید به گل برسد، صرب‌ها گل دوم را به ثمر رساندند تا بازی حساس شود.
در فاصله 19 ثانیه به پایان بازی، یک بازیکن صربستان نیز از بازی خارج شد تا در ثانیه‌های پایانی مالکیت توپ از حریف صلب شده و ایران به نخستین پیروزی خود در این رقابت‌ها دست پیدا کند.
سیدمحمد ناظم‌الشریعه در پایان این مسابقه گفت: بازی اول بسیار مهم و تأثیرگذار بود. می‌دانستم صربستان تیم خوبی است و این را قبلاً هم گفته بودم. تمام تلاشمان را به کار بردیم ولی اخراج حمید احمدی در نیمه نخست کار ما را سخت کرد.
ناظم‌الشریعه ادامه داد: حمید احمدی کار بچه‌گانه‌ای کرد و به او بابت اشتباهی که کرد حق نمی‌دهم اما باید قبول کنیم فشار بازی بسیار بالا بود. اخراج احمدی برنامه‌های ما را به هم ریخت چون تا قبل از آن بازی را به خوبی در کنترل داشتیم.
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران خاطرنشان کرد: بازیکنان بعد از اخراج احمدی با تمام توان بازی کردند تا آن اشتباه را جبران کنند. سه امتیاز مهم را به دست آوردیم و از این بابت خوشحالم.
ناظم‌الشریعه در خصوص علت عصبی بودن تیمش مقابل صربستان به‌خصوص در نیمه نخست تأکید کرد: یکی از دلایل آن اخراج احمدی بود. وقتی برنامه‌ها به هم بریزد، مشکل ایجاد می‌شود. این مسئله تأثیرگذار بود، ضمن اینکه حساسیت و فشار بازی با صربستان بالا بود به‌خصوص اینکه این نخستین مسابقه ما هم بود.
وی تصریح کرد: کیفیت زمین هم کار را برای ما سخت کرده بود. روی کفپوش سالن برچسبی زده‌اند که سرعت توپ را چند برابر می‌کند. فقط ۴۰ دقیقه در این سالن تمرین کرده بودیم و با شرایط آن آشنا نبودیم.
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در ادامه گفت: صربستان در دو سال گذشته خیلی پیشرفت کرده بود. رشد آن‌ها بعد از میزبانی در مسابقات یورو بیشتر شد و با آوردن مربی برزیلی و چند بازی تدارکاتی کیفیت‌شان بالاتر رفت. باید از بازیکنانم بابت تلاشی که کردند تشکر کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی