[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

تجلیل اتاق بازرگانی فارس از قهرمانان المپیک و پارالمپیک استان فارس، روزنامه شیراز نوین

در آیینی با حضور اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس، مسئولان سازمان ورزش و جوانان استان و خانواده‌های قهرمانان شرکت کننده در مسابقات جهانی المپیک و پارالمپیک؛ از 8 نفر از قهرمانان المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو قدردانی شد.
به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، مهندس جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس در این آیین گفت: باور داریم در حوزه اقتصاد، مقوله اقتصاد هنر و ورزش دو بخش مهم و مؤثر هستند که توجه به این دو بخش می‌تواند ثروت آفرینی بسیاری برای کشور و استان‌ها داشته باشد.
وی افزود: سال‌هاست برای اقتصاد هنر در کشور اقداماتی انجام شده اما اقتصاد ورزش همواره در مهجوریت قرار دارد به طوری که می‌بینیم ورزش‌های پر رونقی مانند فوتبال نیز جزو کوچکی در اقتصاد کشور ما است.
رازقی با اشاره به وجود جوانان پر استعداد در جای جای کشورمان و ثروت آفرینی آنان در عرصه‌های مختلف ورزشی اظهارداشت: امیدواریم اقتصاد ورزش ما بتواند در شرایط سالم، شفاف و بالنده فعالیت پر رونقی را در کشور ایجاد کند و در این بخش صنعت پر گردشی رقم بخورد.
در ادامه عباس حاجی‌‌زاده به عنوان مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس نیز گفت: امروز صنعت ورزش در جهان یکی از صنایع مهم در توسعه اقتصاد هر کشور است و این درحالی است که هنوز در کشور ما این صنعت نهادینه نشده است.
وی اضافه کرد: متأسفانه برای ایجاد صنعت ورزش با ضعف و یاعدم شفافیت قوانین روبه‌رو هستیم که اتاق بازرگانی یکی از ظرفیت‌های مهم در توسعه اقتصاد ورزش است که می‌تواند با مشاوره تخصصی و ایجاد تعامل فضای برد برد را برای ورزش و صنعت ایجاد کند.
حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه امیدداریم قوانین در حوزه اقتصاد ورزش اصلاح شود که در این صورت کارهای بزرگی را می‌توان بدون انجام بوروکراسی‌های طولانی اداری در حوزه ورزش کشور انجام داد، ادامه داد: امروز در استان فارس نیز بخش صنعت سرمایه‌گذاری کمی ‌در حوزه ورزش داشته در حالی که قهرمانان ما در بالاترین آوردگاه‌های ورزشی جهان درخشیده‌اند و موجب عزت و اقتدار ملی شده‌اند.
در این آیین از ورزشکاران محمد علی گرایی و محمدرضا گرایی در کشتی، ساره جوانمردی و سمیرا ارم در تیراندازی، علی اصغر جوانمردی و مهدی اولاد در دوومیدانی و مجتبی کمالی در بسکتبال با ویلچر تجلیل شد.این ورزشکاران از استان فارس در رقابت‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۱ توکیو شرکت کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی