[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

رئیس‌کل دادگستری فارس خبر داد: بازدید از ۲۰ زندان استانی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس و دادستان عمومی و انقلاب شیراز و به صورت همزمان 221 تن از قضات استان، از 20 زندان استان فارس بازدید کردند. در راستای اجرای سیاست‌های رئیس قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی به وضعیت زندانیان در زندان‌های استان، رئیس کل دادگستری فارس، معاونان رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان و معاونان دادسرا، رؤسای نواحی قضایی شیراز، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز و معاونان و همچنین 221 نفر از قضات حوزه‌های قضایی و قضات دادسرا و محاکم عمومی و انقلاب شهرستان‌ها به صورت همزمان از زندان‌های استان بازدید کردند و به مسائل و مشکلات زندانیان و تقاضای آنان پاسخ دادند. رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه این بازدید که مدیرکل زندان‌های فارس نیز حضور داشت، گفت: در این بازدیدها، تسهیلات قضایی و ارفاقات قانونی، اعطای مرخصی، پایان حبس، آزادی مشروط و اشتغال به کار به زندانیان واجد شرایط اعطا شد. حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی افزود: در زندان‌های شیراز زمینه آزادی 70 زندانی با مرخصی پایان حبس فراهم شد و پیش بینی می‌شود زمینه آزادی 150 زندانی دیگر نیز در مجموع فراهم شود. وی اضافه کرد: با توجه به ضرورت پایش پرونده زندانیان و سرکشی دوره ای از زندان‌ها، مشکلات زندانیان توسط قضات چهره به چهره بررسی شد و مقرر گردید که این بازدیدها به صورت هفتگی و مستمر برگزار شود. رئیس کل دادگستری فارس اظهار داشت: با توجه به یکی از سیاست‌های قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها درخصوص اشتغال 80 درصدی زندانیان، نسبت به تبدیل وضعیت زندانیان بسته به زندان باز، محاکم قضایی باید اهتمام بیشتری داشته باشند و همچنین با توجه به اینکه تقاضای اکثر زندانیان مرخصی و تقلیل و تبدیل تأمین مناسب است، در این خصوص نیز همکاری داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی یادآور شد: در بازدید از زندان‌های شیراز، علاوه بر رسیدگی به پرونده قضایی زندانیان، وضعیت زندان‌ها از نظر رفاهی، بهداشتی، غذایی نیز مورد بررسی قرار گرفت و ضمن بازدید میدانی، زندانیان نیز از وضعیت زندان‌ها اعلام رضایت داشتند که جا دارد از مدیرکل زندان‌های استان فارس قدردانی کرد.
شایان ذکر است در بازدید مسئولان قضایی فارس از زندان‌های استان علاوه بر مسئولان قضایی 221 تن از قضات دادگستری‌ها و دادسراهای استان با زندانیان دیدار و چهره به چهره داشته و مشکلات قضایی زندانیان را بررسی و دستورات قضایی لازم را 
صادر کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی