[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

معاون آموزش‌وپرورش فارس: فارس آماده بازگشایی مدارس است، روزنامه شیراز نوین

معاون پژوهش برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش فارس از آمادگی ۱۰۰ درصدی برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید خبر داد.
محسن کلاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به واکسیناسیون ۹۸ درصدی معلمان و کادر آموزشی مدارس فارس، اعلام کرد که بازگشایی حضوری، نیمه‌حضوری یا غیرحضوری مدارس منوط به تصمیم ستاد ملی کروناست.
او با تأکید مجدد بر آمادگی آموزش و پرورش فارس برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، گفت: امید است با حضوری شدن کلاس‌های درس، نقیصه آموزشی و تحصیلی ایام پاندمی کرونا برطرف شود؛ چراکه معتقدیم غیرحضوری بودن مدارس، آسیب‌های متعددی به آموزش‌وپرورش و دانش‌آموزان وارد خواهد کرد. کلاری با بیان اینکه در هر حال سال تحصیلی جدید از مهرماه آغاز خواهد شد، عنوان کرد: متناسب با رنگ‌بندی نقاط مختلف استان و بنا به تصمیم شورای مدرسه و همراهی اولیا، با اولویت حفظ سلامتی دانش‌آموزان، برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری و تلفیقی برنامه‌ریزی خواهد شد. او با حائز اهمیت دانستن نقش شوراهای مدارس در بازگشایی و نحوه حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری کلاس‌ها، اظهار کرد: نیازمند همراهی و هم‌فکری انجمن‌های اولیا و مربیان به ویژه شوراهای مدارس و تبادل نظر نزدیک با اولیا و مشورت با آنها در نوع و نحوه تحصیل فرزندان در مدارس هستیم.
معاون آموزش و پرورش فارس ادامه داد: سیاست وزارت آموزش‌وپرورش برای سال جدید بازگشایی مدارس به‌صورت حضوری در صورت مهیا بودن شرایط جامعه است.
کلاری همچنین از ثبت نام ۸۷۰هزار دانش‌آموز در سه مقطع تحصیلی در سال تحصیلی جدید در فارس خبر داد و گفت: امسال در امر ثبت نام در مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۰ درصدی مواجه هستیم. معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس از آغاز توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان در مدارس استان هم خبر داد و در این خصوص بیان کرد: نزدیک به ٦٠هزار دانش آموز برای دریافت کتاب ثبت نام نکرده‌اند و می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی www.irtextbook.ir کتاب‌های درسی را سفارش دهند. کلاری یادآور شد: کتاب‌های درسی دانش آموزان به مدارس سراسر استان و در مناطق عشایری تحویل داده شده و بر اساس برنامه ریزی و فراخوان مدیران مدارس طبق گروه‌بندی پایه‌های مختلف، در اختیار اولیا و دانش آموزان 
قرار می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی