[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

سربلندی جامعه ورزش معلولان فارس در پارالمپیک، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
رئیس هیئت جانبازان و معلولین استان فارس نسبت به عملکرد ورزشکاران این هیئت در مسابقات پارالمپیک توکیو ابراز رضایت کرد و نوید اتفاقات بهتر در آینده را نیز داد.
بزرگ‌ترین آوردگاه ورزش جهان در بخش معلولان، هفته گذشته به پایان رسید. استان فارس در این مسابقات 5 ورزشکار داشت که 4 نفر زیرمجموعه هیئت جانبازان و معلولین و یک نفر زیر مجموعه هیئت نابینایان و کم بینایان بود. ساره جوانمردی و سمیرا ارم در تیراندازی، علی اصغر جوانمردی و مهدی اولاد در دوومیدانی و مجتبی کمالی در بسکتبال با ویلچر پنج ورزشکار استان فارس بودند که در بازی‌های پارالمپیک شرکت داشتند و با کسب ۲ نشان طلا و یک نقره به کار خود در این رویداد مهم ورزشی پایان دادند.
 اصغر جوانمردی  ورزشکار شرکت کننده از استان فارس در ماده پرتاب وزنه با پرتاب ۱۵ متر و ۴۰ سانتی‌متر در مکان چهارم ایستاد و دستش از مدال کوتاه ماند.
همچنین مجتبی کمالی دیگر ورزشکار شرکت‌کننده استان فارس در این رقابت‌ها به همراه تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در رده نهم قرار گرفت تا این ورزشکار هم  بدون کسب مدال توکیو را ترک کند، سمیرا ارم ورزشکار  شیرازی با وجود تلاشی که از خود نشان داد نتوانست در تپانچه ۱۰ و ۵۰ متر مدال کسب کند.
مجید صباغ‌زاده گفت:کاروان اعزامی پارالمپیک ایران به توکیو، یک کاروان کیفی بود، یعنی تمام آن کسانی که توانسته بودند سهمیه را کسب کنند، به مسابقات اعزام نشدند و با دیدگاهی که کمیته پارالمپیک داشت، تنها افرادی اعزام شدند که شانس کسب مدال داشتند، به همین خاطر دیدید که حدود 60درصد از ورزشکارانی که شرکت کردند، حائز مدال شدند و مقام‌های مختلفی کسب کردند.
وی افزود: از استان فارس هم که نخبه‌های ورزش فارس به این مسابقات اعزام شدند و همه بچه‌ها نمایش بسیار ویژه و قابل قبولی از خود ارائه کردند. آن‌ها جامعه ورزش جانبازان و معلولین استان را روسفید کردند.
صباغ‌زاده درباره ساره جوانمردی گفت: ما در استان فارس،  نابغه تیراندازی کشور را داریم. خانم ساره جوانمردی که ایشان توانستند در تپانچه 10 متر مدال طلا را کسب کرده و باعث افتخار ما شوند. ایشان با اقتدار به مقام نخست دست پیدا کردند و واقعاً نابغه هستند و سالیان سال می‌توانند چنین مقام‌هایی را برای استان فارس به ارمغان بیاورند.
رئیس هیئت جانبازان و معلولین استان فارس  در خصوص دیگر تیرانداز شیرازی که نتوانست مقامی کسب کند، گفت: خانم سمیرا ارم هم از ورزشکاران خوب ما هستند که در توکیو حضور داشتند اما متأسفانه بدشانسی باعث شد نتوانند مقامی به دست بیاورند و امیدوارم در مسابقات آتی نتایج بهتری کسب کنند.
وی درباره نماینده فارس در تیم ملی بسکتبال با ویلچر نیز گفت: مجتبی کمالی ورزشکار خوب، با اخلاق، جوان و آینده‌دار ما هستند. همان‌طور که دیدید ایشان عضو اصلی تیم ملی بودند و حتی 2 شوت مجتبی جزو شوت‌های برتر مسابقات هم انتخاب شد که امیدوارم جایزه‌ای هم به ایشان تعلق بگیرد.
صباغ‌زاده درباره دیگر مدال‌آور فارسی حاضر در مسابقات گفت: آقای مهدی اولاد که ورزشکار هیئت نابینایان و کم بینایان ما هستند، با افتخار توانستند دو مدال کسب کنند. یک مدال طلا و یک مدال نقره که دستاوردی بزرگ برای ایشان و ورزش استان ما بود.
متولی هیئت جانبازان استان فارس در حمایت از دیگر پرتابگر شیرازی که نتوانست در توکیو مدال کسب کند، گفت: مدال نگرفتن، حق علی اصغر جوانمردی نبود. ایشان در طول 5 سال گذشته زحمات زیادی را متحمل شده بود و می‌توانست مدال بگیرد. متأسفانه پاداش او که مدال طلا بود، به ایشان نرسید. خیلی‌ها منتظر مدال‌آوری ایشان بودند و من به شخصه تمرینات علی اصغر و تلاش بی‌وقفه‌اش برای کسب مدال را دیده بودم. اگر شرایط جوی مسئله‌ساز نشده بود، آقای جوانمردی حتماً مدال طلای مسابقات را صید می‌کرد. این چیزی نیست که من بخواهم در مورد آن مبالغه کنم. 
وی افزود: اگر مسابقه را دیده باشید، هر سه نفری که مدال گرفتند با تکنیک «تک پا» پرتاب می‌کردند، یعنی در پرتاب‌های آن‌ها، باران خیلی تأثیر گذار نبود ولی تکنیک علی اصغر جوری بود که از نظر شرایط جوی، خیلی تأثیر منفی رویش گذاشت و باعث شد نتواند به رکوردهای خودش نزدیک شود.
مجید صباغ‌زاده در پایان گفت: من به شما این نوید را می‌دهم که المپیک پاریس، سید علی اصغر طلا خواهد گرفت. حتماً این اتفاق می‌افتد و من کاملاً به آن امیدوار هستم.
به گزارش شیراز نوین، کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو با ۱۲ طلا، ۱۱ نقره و یک برنز با ۲ پله صعود نسبت به پارالمپیک۲۰۱۶ ریو در رده سیزدهم قرار گرفت تا بهترین نتیجه تاریخ ایران در بازی‌های پارالمپیک به ثبت برسد. چین با  با ۹۶ طلا، ۶۰ نقره و ۵۱ برنز در صدرجدول رده‌بندی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو قرار گرفت، انگلستان  با ۴۱ طلا، ۳۸ نقره و ۴۵ نقره دوم شد و آمریکا با ۳۷ طلا، ۳۶ نقره و ۳۱ برنز در جای سوم ایستاد. شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو از دوم لغایت چهاردهم  شهریورماه در توکیو برگزارشد و کاروان ایران که با نام سردار دل‌ها شرکت داشت،  با ۶۲ ورزشکار (۹ زن و ۵۳ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال با ویلچر، دوچرخه‌سواری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان و وزنه‌برداری در این رویداد حضور یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی