[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

مدیرکل استاندارد فارس : رشد ۲۶۰ درصدی پروانه استاندارد، برای کارگاه‌های تولید بتن آماده در فارس، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: مدیر کل استاندارد استان فارس از رشد 260 درصدی صدور پروانه‌های استاندارد برای تولیدکنندگان بتن آماده به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین مصالح مورد استفاده در فعالیت‌های عمرانی و ساخت و سازها در استان فارس طی سه سال اخیر خبر داد. مرتضی رهنما گفت: بیشترین تعداد واحدهای صنعتی فعال استان فارس مربوط به تولیدکنندگان مصالح ساختمانی است و با توجه به حساسیت‌های موجود در زمینه تولید مصالح ساختمانی، طی سه سال گذشته با اقدامات و تاکیدات انجام شده، شاهد رشد بالای صدور پروانه‌های استاندارد برای این واحدها بوده‌ایم. رهنما گفت: در سال‌های اخیر حرکتی در فارس با محوریت شورای فنی استانداری فارس آغاز و باعث شد که امروز با رشد بسیار مطلوبی در صدور پروانه‌های استاندارد مواجه بوده و شاهد استقبال واحدهای تولیدکننده، توزیع کنندگان و همچنین استفاده کنندگان از مصالح ساختمانی استاندارد هستیم. او با اشاره به رشد بیش از 2.5 برابری در صدور پروانه استاندارد برای تولیدکنندگان بتن آماده در استان فارس در سه سال اخیر، گفت: بتن آماده اساسی‌ترین عنصر در ساخت و سازها بوده و نقش اصلی در استحکام سازه را دارد و خوشبختانه در سه سال اخیر، تعداد پروانه‌های استاندارد صادر شده برای واحدهای تولید کننده بتن آماده، 260 درصد رشد داشته است. رهنما اضافه کرد: در سایر واحدهای تولید کننده مصالح ساختمانی نیز رشد مناسبی را شاهد هستیم به طوریکه هم‌اینک در تولیدکنندگان شن و ماسه 70 درصد رشد در صدور پروانه‌های استاندارد را داریم. او با یادآوری اینکه تعداد واحدهای تولید کننده بلوک‌های پلی‌استایرن، رشد هفت برابری در صدور پروانه‌های استاندارد وجود دارد، گفت: در واحدهای تولید کننده عایق‌های رطوبتی، رشد 50 درصدی صدور پروانه‌های استاندارد را داشته‌ایم. رهنما گفت: در بخش تولید کنندگان تیرچه و بلوک، سه سال قبل هیچ یک از واحدهای تولیدی دارای پروانه استاندارد نبود و امروز 35 واحد تولیدی دارای پروانه استاندارد است.
 او با اشاره به این نکته که صدور پروانه استاندارد استمرار نظارت‌ها بر تولید را به دنبال دارد، گفت: انتظار داریم که پیمانکاران و دستگاه‌های اجرایی نیز دقت لازم را در استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد لحاظ کنند و توجه داشته باشند که داشتن علامت استاندارد برای مصالح ساختمانی اجباری است. رهنما گفت: در مورد بعضی کالاها در صورت نداشتن استاندارد، امکان جمع‌آوری وجود دارد، اما در خصوص مصالح ساختمانی با توجه به اینکه مصالح در سازه استفاده می‌شود، اگر فاقد استاندارد باشد، زیان‌های غیرقابل جبرانی وارد خواهد شد. مدیرکل استاندارد فارس تصریح کرد که از ظرفیت شورای فنی برای ارائه آموزش‌ها و ارتقاء آگاهی‌ها و نظارت‌های لازم در مسیر نهادینه شدن فرهنگ استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در فرآیندهای تولید و مصرف استفاده می‌شود.
 رهنما همچنین فرارسیدن روز و هفته روابط عمومی را تبریک گفت و اضافه کرد: این ایام را علاوه بر فعالان عرصه روابط‌عمومی‌ها، به خبرنگاران و فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی نیز باید تبریک گفت. مدیرکل استاندارد فارس گفت: زحمات خبرنگاران همواره در گزارش‌ کارهای ارائه شده به‌خوبی دیده نمی‌شود؛ حال آنکه اگر ارتباطی بین دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها و نهادها با مردم وجود دارد، هنرمند اصلی این ارتباط خبرنگاران هستند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی