[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

کرونا جان ۳۵۵ هموطن دیگر را گرفت، روزنامه شیراز نوین

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۵ نفر دیگر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع تلفات این ویروس در کشور به ۱۱۶هزار و ۷۹۱ نفر رسید.
به گزارش روز شنبه ایرنا از وبدا، پس از مدت‌ها از آغاز خیز پنجم کرونا، شمار روزانه این ویروس روند کاهشی گرفته و ریزش بیش از ۹۰ مورد مرگ طی ۷۲ ساعت گذشته دلیلی بر این امر است.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از روز جمعه تا دیروز شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲هزار و ۸۴۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که دوهزار و ۱۲۴ نفر از آنها بستری شدند.
اکنون مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۵میلیون و ۴۰۸هزار و ۸۶۰ نفر رسید.
طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۶هزار و ۷۹۱ نفر رسید.
همچنین تاکنون ۴میلیون و ۷۳۶هزار و ۸۹۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.
۶هزار و ۸۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ نیز در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۳۰میلیون و ۸۹۳هزار و ۱۰۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. 
به گزارش ایرنا، بدون شک این امر در پی ورود میلیونی واکسن به کشور و تسریع و رکوردزنی واکسیناسیون، که سبب عبور خیز پنجم و مرگ‌بار کرونا از کشور شد، اتفاق افتاده است. روز سه شنبه ۲۳ شهریورماه وزارت بهداشت بر اساس برآوردهای اپلیکیشن ماسک، از عبور کشور از خیز پنجم کرونا خبر داد؛ خیزی که برای چند بار رکورد تلفات روزانه را جابه‌جا کرد و دوم شهریورماه با ۷۰۹ مورد مرگ به بالاترین رکورد رسید. در همین خیز بود که در همین روز تعداد تلفات کرونا طی ۱۸ ماه جولان ویروس شاخ‌دار از ۱۱۵هزار نفر گذشت. همچنین تاکنون ۲۸میلیون و ۳۸۲هزار و ۹۹۵ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۱۳میلیون و ۶۲۰هزار و ۸۶۸ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴۲میلیون و ۳هزار و ۸۶۳ دوز رسید. افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتماً در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند. خیز پنجم کرونا اوایل تیرماه کشور را در برگرفت. در حال حاضر ۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی