[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

سخنگوی شورای شهر شیراز: عقب‌ماندگی به‌وفور یافت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز خواستار رسیدگی ویژه به مناطق کمتر برخوردار شیراز شد. علی اکبر سلطانی ظهر یکشنبه 28 شهریورماه در نطق پیش از دستور خود افزود: یکی از عقب‌ماندگی‌ها عدم توزیع مناسب امکانات و اجرای عدالت در حوزه‌های مختلف است؛ به طوری که در این عرصه عقب‌ماندگی قابل توجهی وجود دارد. در شهر شیراز نیز این عقب‌ماندگی در حوزه‌های شهروندی و حتی کارمندان شهرداری به وفور یافت می‌شود که مصادیق زیادی را شامل می‌گردد. 
او با اشاره به شروع نهضت آسفالت در سطح شهر شیراز که در شورای پنجم شروع شده است، افزود: به اتکای آمار گفته شده در بحث نهضت آسفالت در دوره شورای پنجم 4میلیون مترمربع آسفالت در معابر این شهر پخش شده است. حال با روی کار آمدن شورای ششم و بررسی‌های انجام شده توسط مناظرین مناطق شاهد کوچه‌های خاکی متعددی در جای جای شهر به ویژه مناطق 2، 3، 7، و 9 شهرداری هستیم. حال سؤال اینجاست آیا این کوچه‌ها نباید سهمی از 4میلیون مترمربع آسفالت شهر داشته باشند؟
سلطانی عنوان کرد: داشتن ساده ترین امکانات اولیه در این محل‌ها در حالی تحقق نمی‌یابد که بسیاری از این کوچه‌ها علاوه بر اجرای فاضلاب، زیرسازی نیز گردیده است و بر اثر بارش‌های فصلی این زیرسازی‌ها خراب شده و بخشی در حال از بین رفتن است که هزینه‌های مجدد را از بیت المال به شهرداری تحمیل خواهد نمود. سلطانی با اشاره به بی عدالتی در نظام پرداخت حقوق به پرسنل شهرداری گفت: پرداخت حقوق برخی پرسنل رسمی در ابتدای ماه و برخی پرداخت‌ها تا 23 هر ماه اقدام می‌گردد؛ این در حالی است که پرداخت برخی نیروهای حجمی به‌ویژه پاکبانان حجمی گاهاً تا دو ماه عقب‌ماندگی پرداخت دارد که ناشی از عدم نظارت مناسب به نحوه پرداخت شرکت‌های مربوطه می‌باشد. سخنگوی شورای شهر خاطرنشان کرد: در ابتدا حقوق قشر زحمت‌کش کارگری پرداخت و سپس بدنه میانی و در انتها پرداخت‌های مجموعه ستادی و پرسنل شهرداری صورت می‌پذیرفت تا کمکی در جهت امرار معاش اقشار متوسط کارمندهای شهرداری صورت پذیرد. سلطانی با اشاره بر نظارت بر ساخت و سازهای مختلفی در بافت‌های باغات شیراز به عنوان سرمایه بزرگ و بی بدیل شهر شیراز عنوان کرد: نظارت در این پهنه جغرافیایی شهر جز وظایف مهم شهرداری بوده و اما در این ایام شاهد گزارشات مختلف از سوی اقشار متفاوت مردم در خصوص تخلفات متعدد در ساخت و سازهای مناطق مختلف هستیم و این تخلفات به نحوی عادی پنداری شده که در روز روشن جلوی چشم مردم و به صورت گسترده در حال وقوع است که می‌توان به عنوان نمونه به ساخت و سازهای متعدد در منطقه باغات دوکوهک و گود گویم اشاره نمود. این عضو شورا عنوان کرد: شهرداری نسبت به تزریق منابع خود در راستای تکمیل برخی پروژه‌های اولویت‌دار در جهت رفاه حال شهروندان تلاش کند. از جمله این پروژه‌ها بحث تکمیل پروژه‌های جمع آوری آب‌های سطحی است؛ به طوری که امروز با خاک‌برداری‌های مختلف در خیابان‌های شهر علاوه بر به هم ریختن ظاهر شهر، خطر تبدیل شدن به گودال‌های آبی و توقف اجرایی در هنگام بارندگی ایجاد می‌شود که می‌بایست تمهیدات فوری دیده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی