[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

ضرب‌شست ارتش به کرونا ، روزنامه شیراز نوین

رئیس ستاد و هماهنگ‌کننده ارشد آجا در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی دومین مرکز شبانه‌روزی واکسیناسیون عمومی به همت ارتش در شیراز خبر داد.
به گزارش شیرازنوین، سرهنگ محمد فرهادی با اشاره به تلاش ارتش برای مقابله با کرونا از همان روزهای نخست اظهار داشت: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر فعالیت بیشتر نیروهای مسلح برای کنترل بیماری، ارتش در استان فارس نیز بیش از گذشته به مشارکت با دانشگاه علوم پزشکی شیراز پرداخت. 
وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی در شهر شیراز به همت ارتش گفت: مرکز واکسیناسیون شهید نصرفرد در مجموعه سبوی عشق ارتش به صورت شبانه‌روزی راه‌اندازی شده که عموم مردم می‌توانند در ساعات مختلف روز برای تزریق واکسن مراجعه کنند. 
رئیس ستاد و هماهنگ‌کننده ارشد آجا در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این مرکز کلیه کاربران، پزشکان، پرستاران، بهیاران و... از مجموعه ارتش هستند و علوم پزشکی تنها وظیفه تأمین واکسن را دارد. فرهادی با بیان اینکه تا هر زمان که لازم باشد این مرکز دایر است، بیان کرد: این مرکز تا 10 خط قابل افزایش است و ظرفیت روزانه تزریق 10هزار دوز واکسن را دارد و هر تعداد از افراد که مراجعه کنند، در این مرکز قابل پذیرش است. وی با بیان اینکه این دومین مرکز شبانه‌روزی واکسن در استان فارس است و نخستین مرکز به همت سپاه راه‌اندازی شده است، عنوان کرد: ارتش در استان فارس مرکز دیگری نیز برای واکسن اختصاص داده که در تیپ 55 هوابرد مستقر است و در آنجا نیز پذیرای عموم مردم نیز هستند. رئیس ستاد و هماهنگ‌کننده ارشد آجا در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد درباره وضعیت بیمارستان‌های پشتیبان نیز تصریح کرد: به همت ارتش و دیگر نیروهای مسلح استان فارس 3 بیمارستان پشتیبان راه‌اندازی شد که در حال حاضر 2 بیمارستان در مجموعه ورزشگاه دستغیب فعال است. 
فرهادی با بیان اینکه بیمارستان سوم در مرکز نمازی به دلیل نزولی شدن کرونا در حال حاضر تعطیل است، گفت: پزشکان و کارکنان این بیمارستان در وضعیت آن‌کال هستند تا در صورت لزوم به سرعت بیمارستان سوم نیز فعال شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی