[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

انتصاب مدیران غیربومی فرصت‌سوزی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) شورای شهر شیراز:
انتصاب مدیران غیربومی فرصت‌سوزی است

محمدیان: از نمایندگان فارس توقع می‌رود تمام تلاش خود را برای انتصاب استاندار و مدیران بومی به کار برند
 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز گفت: احداث محیط مسکونی در حاشیه و حریم شهرها خصوصاً در مراکز استان‌ها ایده‌ای بسیار خطرناک است. رضا محمدیان، ۲۸ شهریورماه در نطق پیش از دستور جلسه علنی این شورا با اشاره به در پیش رو بودن اربعین حسینی، از مسئولان مربوطه درخواست کرد تا تعداد پروازهای شیراز به عراق برای این ایام کافی و متناسب باشد.
وی همچنین از معاونت فرهنگی شهرداری شیراز و سایر دستگاه‌های مربوط درخواست کرد تا نسبت به فضاسازی مناسب و معنوی شهر شیراز در این ایام اقدامات لازم را مبذول دارند.
این مقام مسئول در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود با اشاره به طرح ساخت یک‌میلیون مسکن در سال توسط دولت گفت: نگاه به احداث محیط مسکونی در حاشیه و حریم شهرها خصوصاً در مراکز استان‌ها ایده‌ای بسیار خطرناک است؛ چراکه افزایش مساحت شهرها بدون برنامه‌ریزی و بدون اجرای فضاهای خدماتی، آموزشی و فرهنگی و امنیتی و دیگر زیرساخت‌ها قطعاً در درازمدت مشکلات فروانی را ایجاد می‌کند. اما توجه ویژه به بازسازی و نوسازی‌ بافت‌های فرسوده درون شهرها و اختصاص تسهیلات تشویقی و وام‌های کم‌بهره قطعاً مؤثرتر خواهد بود.
رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: همچنین نگاه ویژه به توسعه زیرساخت‌های شهرهای کوچک و روستاها خصوصاً در مناطق محروم و احداث مسکن در آنها و تشویق به مهاجرت معکوس با توجه به امکان زمینه‌سازی اشتغال و زندگی خصوصاً برای قشر جوان با سرمایه‌گذاری‌های خیلی کمتر نسبت به شهرهای بزرگ می‌تواند حتی غیر از پهنه‌بندی جمعیتی صحیح در افزایش تولید داخلی مؤثر باشد. وی همچنین به موضوع انتخاب استاندار فارس اشاره کرد و گفت: از نمایندگان فارس توقع می‌رود تمام تلاش خود را برای انتصاب استاندار و مدیران بومی به کار برند و از وزیر کشور نیز که خود از مفاخر خطه فارس هستند، توقع است از بین افراد پیشنهادی گزینه مناسبی را انتخاب کنند و نه از بین رفقای غیرفارسی خود. انتخاب مدیران و خصوصاً مدیریت کلان غیربومی برای استان پهناور فارس که به فرمایش مقام معظم رهبری باید در قله باشد، در عمل توهینی به ظرفیت‌ها و مردم فارس بوده و موجبات از دست دادن فرصت‌ها را کما فی السابق تکرار می‌کند. محمدیان همچنین از مدیران و پرسنل شهرداری درخواست کرد با توجه به وضعیت موجود، دچار روزمرگی و بلاتکلیفی نبوده و هرکدام در هر پایگاهی که هستند تمام تلاش خود را در جهت به حرکت درآوردن پروژه‌های خدماتی و عمرانی به کار برند؛ چراکه شأن مردم شریف شیراز و جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) شایسته تلاش و خدمت مضاعف است. قطعاً تلاش و کوشش خاضعانه ‌آنها در درگاه حق تعالی ثواب الهی خواهد داشت و امیدواریم با تدبیر سریع‌تر وزیر کشور و همکارانم در شورای اسلامی شهر هرچه سریع‌تر ابهام تعیین تکلیف مدیریت شهرداری به پایان رسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی