[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: مجموع قربانیان کرونا در فارس به ۶۵۴۱ نفر رسید، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع قربانیان ویروس کرونا در فارس به ۶۵۴۱ نفر رسید.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با بیان اینکه متأسفانه ۱۲ هم استانی در شبانه روز گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۵۴۱ نفر اعلام کرد.
این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۳۱۲هزار و ۱۵۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۹۴هزار و ۹۴۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۷هزار و ۹۷۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۹هزار و ۱۵۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۳۴هزار و ۹۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او با بستری ۲۸۱ بیمار جدید مبتلا و دارای علائم ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان را دوهزار و ۵۵۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۷۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۸۲هزار و ۳۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با اعلام اینکه تاکنون یک‌میلیون و ۹۵۴هزار و ۲۱۵ دوز نوبت اول و ۷۹۹هزار و ۱۷۹ دوز نوبت دوم در مراکز واکسیناسیون، واکسن به مردم تزریق شده است، افزود: مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تاکنون در فارس به دومیلیون و ۷۵۳هزار و ۳۹۴ دوز رسیده است؛ بنابراین تاکنون ۶۴ درصد جمعیت هدف فارس نوبت اول و ۲۶ درصد نیز نوبت دوم واکسن را دریافت کردند.
این مقام مسئول در دانشگاه از آغاز نام نویسی دانش‌آموزان سال آخر متوسطه دوم (متولدین ۱ مهر ۱۳۸۲ تا ۱ مهر ۱۳۸۳) در سامانهsalamat.gov.ir خبر داد و گفت: دانش آموزان متولد یک مهر سال ۱۳۸۲ تا یک مهر سال ۱۳۸۳ پس از نام نویسی در سامانه وزارت بهداشت، منتظر پیامک نوبت دهی برای دریافت واکسن علیه ویروس کرونا باشند.
دکتر همتی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۹۶۷ بیمار مبتلا یا مشکوک دارای علائم ویروس کرونا در مراکز ۱۶ساعته خدمات درمانی دریافت کردند، توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال، پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی را جدی بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی