[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

واکسیناسیون محله‌محور ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، فرمانده سپاه ناحیه احمد بن‌ موسی(ع) شیراز با اشاره به افتتاح مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی گفت: این مرکز هم‌اکنون توان تزریق روزانه ۲هزار دوز واکسن را دارد.
سرهنگ احمد جعفری در حاشیه افتتاح مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید سلیمانی با یادآوری اینکه مسئله کرونا، مسئله نخست دنیا و بالطبع ایران اسلامی و استان فارس است، اظهار داشت: اقدامات در راستای مبارزه و کنترل این بیماری باید در اولویت همه دستگاه‌ها باشد. وی گفت: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و به تبع آن دستور فرماندهی سپاه فجر فارس مبنی بر اینکه همه ظرفیت‌ها و امکانات سپاه و بسیج در خدمت مردم در راستای مقابله با این بیماری قرار بگیرد، سپاه ناحیه احمد بن ‌موسی(ع) مستقر در شرق شیراز هم دیروز مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی را افتتاح کرد.
فرمانده سپاه ناحیه احمدبن‌موسی(ع) شیراز با بیان اینکه به صورت روزانه و در صورت نیاز و پس از ارزیابی‌های اولیه، این آمادگی در مجموعه وجود دارد که به صورت شبانه‌روزی در جهت تسریع واکسیناسیون و خدمت به مردم شریف شرق شیراز اقدام کند، تصریح کرد: آغاز به‌کار این مرکز از 7 صبح تا 19 در 6 گیت پیش‌بینی شده، به ارائه خدمت به همشهریان می‌پردازد.
جعفری با بیان اینکه این مرکز هم‌اکنون توان تزریق روزانه 2هزار دوز واکسن را دارد، ادامه داد: واکسن‌های موجود به تشخیص دانشگاه علوم پزشکی به صورت روزانه دریافت می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
عبدالحسین فرح بخش مشاوره معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیر اجرائیه واکسیناسیون کرونا در استان فارس نیز در این باره اظهار داشت: تاکنون 3میلیون و 300هزار واکسن وارد استان شده که بالغ بر 2میلیون نفر نوبت اول را دریافت کرده و حدود 800هزار نفر هم نوبت دوم را دریافت کرده‌اند.
به گفته فرح‌بخش، 64 درصد از مردم استان فارس دوز اول و 24 درصد هم دوز دوم را دریافت کرده‌اند که اگر با همین روند پیش برویم، مشکلات کم شده و در کمترین زمان ممکن همه هم‌استانی را واکسینه می‌کنیم. 
مدیر اجرائیه واکسیناسیون کرونا در استان فارس ادامه داد: مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی هفدهیمن مرکز تجمیعی در شیراز است که برای دسترسی آسان مردم و محله‌محور بودن، توسط عزیزان بسیجی و سپاه راه‌اندازی شده است.
 وی با بیان اینکه برای واکسیناسیون دانش‌آموزان منتظر دستورالعمل وزارت بهداشت هستیم، تصریح کرد: با ورود واکسن مختص این گروه سنی و دستورالعمل کتبی از وزارتخانه، واکسیناسیون دانش‌آموزان را هم آغاز خواهیم کرد. به گفته فرح‌بخش، هم‌اکنون واکسیناسیون 30 سال به بالا در حال انجام است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی