[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

استاندار فارس با رویکرد شجاعانه و انقلابی انتخاب شود، روزنامه شیراز نوین


انتخاب استاندار یکی از بحث‌های داغ و مهم است که معمولاً با گمانه‌زنی‌های بسیاری همراه می‌شود. شورای تبیین بسیج رسانه استان فارس نیز در این باره به بیان موارد و نکاتی پرداخته است. به گزارش دریافتی شیرازنوین، با روی کار آمدن هر دولتی انتخاب استاندار یکی از بحث‌های داغ و مهم است که معمولاً با گمانه‌زنی‌های بسیاری همراه می‌شود. استان فارس نیز مستثنا نبوده و با روی کار آمدن دولت آیت‌الله رئیسی بحث داغ انتخاب استاندار فارس مطرح بوده است. هر روز در فضای مجازی نیز گزینه‌‌ای معرفی یا رد می‌شود اما آنچه در میان این آمدن و رفتن‌های مجازی مهم است، ویژگی‌های یک انتخاب درست است؛ اینکه برای هر استان متناسب با ظرفیت آن و ویژگی‌های آن استانداری انتخاب شود که همسو و آشنا با مسائل آن استان باشد. 
موضوعی که علیرضا پاک‌فطرت، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس چندی قبل در گفت‌وگو با تسنیم مطرح و اعلام کرد که استانداری که برای فارس انتخاب می‌شود، باید آشنا به مسائل استان و بومی باشد؛ چراکه به دلیل گستردگی استان فارس اگر استانداری غیرآشنا معرفی شود، 3 سال طول می‌کشد تا به استان و ظرفیت‌ها و فرهنگ‌های آن اشراف پیدا کند و در نتیجه فرصتی برای اجرا نخواهد داشت. 
«نظر وزیر کشور این بوده که نمایندگان استان 5 نفر را پیشنهاد دهند تا وزارت کشور از میان گزینه‌های پیشنهادی یک نفر را انتخاب کند»؛ این عبارتی است که پاک‌فطرت در آن گفت‌وگو مطرح کرده، همچنین در همان جا از پراکندگی نظرات نمایندگان استان نیز سخن گفته بود. 
به گفته وی بنا بوده که مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس تصمیم نهایی را بگیرند و 5 نفر را به وزیر کشور معرفی کنند. دیروز سومین یکشنبه‌ای بود که از صحبت رئیس مجمع نمایندگان استان فارس می‌گذرد و هنوز خبر رسمی از اعلام 5 نفر گزینه پیشنهادی به دولت نشده است؛ هرچند برخی از نمایندگان اظهاراتی درباره انتخاب استاندار مطرح کرده‌اند. 
فرهاد طهماسبی، سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس از گزینه انتخابی وزارت کشور اظهار بی‌اطلاعی کرده اما به بیان برخی از شاخصه‌های مربوط به انتخاب استاندار پرداخته که از جمله آنها توانمندی، انقلابی و جهادی بودن است. 
وی حتی اعلام کرده که وزارت کشور می‌تواند گزینه غیربومی انتخاب کند اما ترجیح بر این است که استانداری بومی برای استان فارس انتخاب شود. طهماسبی در ادامه نیز به برخی از اسامی مطرح شده در فضای مجازی اشاره کرده و آنها را گزینه‌های پیشنهادی برای تصدی پست استانداری خوانده است. حال شورای تبیین مواضع سازمان بسیج رسانه استان فارس نیز طی بیانیه‌ای با پرداختن به موضوع انتخاب استاندار فارس به تبیین لازمه‌های این انتخاب حساس و مهم پرداخته که در بخشی از این بیانیه آمده است: «در حالی که در این ایام بحث انتخاب استاندار فارس به اصلی‌ترین بحث در استان تبدیل شده و افکار عمومی مردم متدین و دلسوزان انقلاب، منتظر انتخاب نماینده عالی دولت در فارس پهناور و کهن که به تعبیر رهبر فرزانه و حکیم و بصیرمان «همیشه در قله» است، متأسفانه شاهد برخی رفتارهای گروه‌ها و افراد خاص در این باره هستیم.» 
شورای تبیین بسیج رسانه استان فارس در ادامه ضمن بیان ویژگی‌ها و ظرفیت‌های استان فارس از اینکه این استان با وجود همه ظرفیت‌ها همواره «قربانی کشمکش‌های سیاسی و درون گروهی جناح‌های مختلف سیاسی در هر دو گروه و طیف بوده» ابراز تأسف کرده و در ادامه آورده است که «اکنون با عنایت به اینکه با اراده مردم شریفمان فضای جدیدی با «رویکرد خدمت انقلابی و جهادی» در کل ارکان تصمیم‌گیری و اجرایی کشور حاکم شده، این پرسش جدی در استان مطرح است که چرا کسانی که مدعی انقلابی‌گری هستند با فشارهای حاشیه‌ای خود اجازه نمی‌دهند در یک فضای سرشار از سلامت کامل، با تکیه بر معیار شایسته‌سالاری، تعهد و تخصص استاندار این استان انتخاب شود ؟!»
بر این اساس بسیج رسانه استان فارس اعلام کرده که «بر اساس منشور و بیانیه ارزشمند و راه‌گشای گام دوم انقلاب و منویات رهبر فرزانه و حکیممان هیچ خط قرمزی جز ارزش‌های انقلاب و خدمت خالصانه و متعهدانه به مردم شریف که مؤکد منویات‌ رهبری فرزانه است، نداریم و در مقابل هرگونه انحصارطلبی منفعت طلبانه اعم از شخصی و گروهی و فشارهای این گونه جریانات خواهیم ایستاد و ابتدای امر تذکر می‌دهیم و در صورت عدم توجه، در مراحل بعد ضمن معرفی آشکار و بیان جزئیات کامل پشت پرده این سهم خواهی‌ها اجازه نمی‌دهیم مردم استان شاهد انحراف از انقلابی‌گری در فضای عطرآگین گام دوم انقلاب در این خطه باشند». همچنین شورای تبیین بسیج رسانه استان فارس از علما، صاحبان اندیشه و بزرگان دلسوز استان خواسته که «بر اساس تکلیف انقلابی، در همین ابتدای امر موضع قاطع و بصیرانه خود در برابر این اندک افراد و گروه‌ها را اعلام و با برخوردی قاطع، بصیرانه و انقلابی، فضایی ایجاد کنند تا یک مرتبه و برای همیشه مردم شریف و بزرگوار و انقلابی استان پهناور فارس روی آرامش به خود ببینند و به آنچه مستحق و شایسته آن هستند، برسند». در ادامه این بیانیه نیز خطاب به آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور نکاتی را مطرح کرده که بخشی از این نکات چنین است: «تحت تأثیر فشارهای سیاسی این گونه افراد و گروه‌های اندک منفعت‌اندیش و محفلی و افراد وابسته به آنان قرار نگرفته و در انتخاب استاندار استان فارس شجاع و انقلابی عمل کند؛ چراکه اگر قرار باشد از همین ابتدای امر زیر فشار این گروه‌ها باشید، بدون شک در تحقق وعده‌هایی که به مردم بزرگوارمان داده‌اید ناتوان خواهید بود و بدانید بر اساس نص صریح فرمایش امام راحل(ره) و منشور ارزشمند گام دوم رهبر فرزانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی، مسئولین جز وام‌داری به مردم، وام‌دار هیچ گروه و دسته و جریانی نیستند». 
بر اساس این گزارش گمانه‌زنی‌ها، تحلیل‌ها و بررسی‌ها پیرامون استانداران‌ این روزها به اوج خود رسیده است ‌و ‌‌با استقرار کمیته انتصابات دولت جدید در تالار وزارت کشور و معرفی «محمدباقر خرمشاد» به‌عنوان معاون سیاسی، در روزهای آینده استانداران جدید معرفی و روانه اتاق‌های محل کار خود در استانداری‌های کشور خواهند شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی