[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس: بسیج اساتید پیشتاز برنامه‌ریزی علمی و پژوهشی دانشگاه ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس:
بسیج اساتید پیشتاز برنامه‌ریزی علمی و پژوهشی دانشگاه 

نشست اعضای شورای بسیج اساتید دانشگاه با ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به منظور برنامه ریزی هفته دفاع مقدس و ایام اربعین و بیان دیدگاه و نظرات تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس با بیان اهمیت جایگاه بسیج اساتید در ایده پردازی برای برنامه‌های فرهنگی و علمی دانشگاه گفت: باید استاد بسیجی ما پیشتاز در برنامه ریزی و طراحی مسائل دقیق علمی، پژوهشی و فرهنگی برای جامعه و خصوصاً برای دانشگاه باشد و الگویی برای سایر استادان باشد. محمدرضا قائدی تأکید کرد: لازم است بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شیراز نسبت به ایجاد و چاپ نشریه علمی پژوهشی با رویکرد مسائل نظام و انقلاب اهتمام جدی کنند؛ چراکه از اساتید بسیجی عمدتاً توقع می‌رود که کار علمی، پژوهشی و تحقیقی انجام دهند و خوراک کافی برای بدنه اساتید و دانشجویان فراهم نمایند. قائدی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار برنامه ریزی و اجرای کرسی‌های علمی ترویجی از سوی بسیج اساتید در حوزه‌های مختلف علمی شد و اظهار امیدواری کرد که راهنمایی‌ها و طرح‌ها و ایده‌های استادان بسیجی دانشگاه در حل مشکلات واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان کمک شایانی به مدیریت این دانشگاه بنماید.
دکتر ایمان خنشا، مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شیراز نیز در این نشست با اشاره  به آیه 41 سوره حج بیان داشت: طبق این آیه کسانی که به آنها تمکن و مسئولیتی عطا می‌شود، بایستی در چهار زمینه به طور اساسی و عملی پیش قدم باشند.
وی اظهار کرد: این مسئولیت و تمکن از خانواده شروع می‌شود و به محله، کلاس درس و مسئولیت در دانشگاه و در هر جایگاهی توسعه می‌یابد و طبق آیه شریفه مورد اول اقامه نماز و بر پا داشتن آن به خصوص به صورت جماعت و در محیط عمومی می‌باشد. مورد دوم مسئولان باید در امر زکات پیش‌قدم باشند و بایستی سر لیست اسامی کمک کنندگان قرار گیرند. مورد سوم امر به معروف و مورد چهارم نهی از منکر. عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز افزود: مورد امر به معروف و نهی از منکر صرفاً نبایستی به مسئله حجاب محدود شود که البته آن موضوع هم به نوبه خود بسیار مهم می‌باشد و این مورد بایستی به صورت دوستانه و در مرحله اول خصوصی و بر اساس حسن ظن گسترش یابد و طبق آیه شریفه «و شاورهم فی الامر» مشورت و بها دادن و در نتیجه همدلی مبنای تصمیم گیری‌ها قرار گیرد. او تأکید کرد: بایستی بحث تولی و تبری که از فروع دین می‌باشد، به صورت عینی و عملی در زمان حاضر انجام گیرد. تولی نسبت به جریان‌های اسلامی و تبری جستن نسبت به جریان‌های ضد دینی توسط مسئولان و اساتید مبنا قرار گیرد و از سکوت در این زمانه به شدت خودداری کرد. در این نشست برنامه‌هایی از جمله غبارروبی قبور شهدای گمنام و زیارت اربعین، برپایی نمایشگاه و موکب، تجلیل از اساتید آزاده و جانباز دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و کوه‌پیمایی به یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس در طول هفته دفاع مقدس توسط بسیج اساتید مورد تأیید قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی