[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت آبفا فارس: شبکه‌های توزیع آب مرودشت فرسوده است، روزنامه شیراز نوین

طی مراسمی با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد استان فارس، طرح پکیج آب‌رسانی به شهر مرودشت و تعدادی از روستاهای بخش مرکزی با عنوان تأسیسات آب‌رسانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال، وارد مدار بهره برداری شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، طی مراسمی به حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس و جمعی از مدیران کل و مدیران اجرایی استان فارس، طرح پکیج آب‌رسانی به شهر مرودشت و تعدادی از روستاهای بخش مرکزی، با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال، وارد مدار بهره برداری شد.
در آیین بهره برداری از این طرح آب‌رسانی، رحیمی استاندار فارس طی سخنانی ضمن قدردانی از فعالیت‌های مثبت و اثرگذار وزارت نیرو در حوزه آب و برق، خدمات وزارت نیرو در سالیان اخیر را ماندگار و مؤثر توصیف کرد و افزود: بحمدالله اقدامات بسیار خوبی در حوزه آب‌رسانی شهری و روستایی در استان فارس صورت گرفته است که جا دارد از مجموعه وزارت نیرو و متولیان آب‌رسانی در استان فارس قدردانی ویژه ای به عمل آید.وی بهره برداری از طرح آب‌رسانی مورد افتتاح را یک حرکت بزرگ عنوان نمود و گفت: گشایش این طرح آب‌رسانی و طرح آب‌رسانی دیگری که در شرق مرودشت در حال اجراست، بسیاری از مشکلات آب‌رسانی در شهرستان مرودشت را مرتفع خواهد نمود. وی شهرستان مرودشت را دارای ظرفیت‌های گسترده ای برای پیشرفت و توسعه توصیف نمود و خواستار پیگیری متولیان امر به ویژه فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به منظور استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها شد. وی در پایان از شرکت آبفا فارس به پاس اجرای طرح‌های مؤثر آب و فاضلاب در استان قدردانی نمود.
بنا بر همین گزارش، در این مراسم و پیش از سخنان استاندار فارس، علی بوستانی مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس نیز طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حصول توفیق بهره برداری از این طرح با فرمان استاندار فارس، مشکل اساسی شهر مرودشت در حوزه آب شرب را فرسوده بودن شبکه‌های توزیع و برخی از تأسیسات آب‌رسانی دانست و خواستار اهتمام ویژه مسئولان در این حوزه شد. وی در ادامه به بیان اجمالی مشخصات فنی طرح مورد افتتاح پرداخت و اظهار داشت: در راستای رسالت خطیر شرکت آبفا استان فارس مبنی بر ارائه خدمات مطلوب آب‌رسانی به مردم شهرها و روستاهای استان، این شرکت به منظور ارائه خدمات آب‌رسانی مطلوب تر به مردم شهر مرودشت و تعدادی از روستاهای بخش مرکزی اقدام به اجرای پکیج آب‌رسانی شامل خرید و اجرای ۵ دستگاه پمپ ۱۱۰ کیلووات، اجرای ۲هزار متر خط انتقال برق، تقویت ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه کوه سبز و راه اندازی با ۳ دستگاه تابلو سافت استارتر و یک دستگاه دیزل ژنراتور، افزایش دبی پمپاژ از خط انتقال سد به مقدار ۱۸۰ لیتر (معادل حفر و تجهیز ۱۸ حلقه چاه آب شرب با دبی پایه ۱۰ لیتر بر ثانیه) نموده است. وی افزود: با بهره برداری از این طرح آب‌رسانی که با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد، ۴۰هزار خانوار شهر مرودشت و روستاهای اطراف، از مزایای آب‌رسانی آن بهره مند می‌گردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی