[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

دهستان سیاخ دارنگون بخش شد ، روزنامه شیراز نوین

معاون استاندار فارس دیروز در مراسم ارتقای دهستان سیاخ دارنگون به بخش و معرفی نخستین بخشدار آن، اظهار داشت: تبدیل این منطقه به بخش یک مطالبه بحق بود که سال‌ها از سوی مردم دنبال می‌شد و در نهایت با پیگیری‌های انجام شده این مهم تحقق یافت. 
سید احمد احمدی‌زاده با بیان اینکه تقسیمات کشوری یک فرایند تخصصی و پیچیده دارد، گفت: منطقه یا بخش سیاخ دارنگون ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوانی دارد و انتظار ما هم این است که مردم این بخش نهایت همکاری را با مسئولان به ویژه بخشدار داشته باشند تا مشکلات این منطقه برطرف شود. 
معاون استاندار فارس با اشاره به استقرار پادگان‌های ارتش و سپاه در این منطقه افزود: حضور نیروهای مسلح می‌تواند بستر و ظرفیتی برای توسعه بخش و شهرستان شیراز باشد؛ همچنین وجود باغ‌ شهری‌های این منطقه یک فرصت است که باید مشکلات آنها به صورت قانونی حل شود و در جهت توسعه منطقه از آنها استفاده شود. 
احمدی‌زاده با بیان اینکه هیچ توسعه‌ای بدون همکاری و همیاری مردم و مسئولان امکان‌پذیر نیست، گفت: بخشداری که برای اینجا انتخاب شده دارای سوابق و تخصص‌هایی در حوزه شهری است و امید است که با همیاری و کمک مردم بتواند بخشی از مشکلات را برطرف کند. 
ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه در رابطه با تقسیمات کشوری در شهرستان شیراز باید اقدامات جامع‌تر و کامل‌تری انجام شود، اظهار داشت: شهرستان شیراز با این حجم از جمعیت و با این وسعت باید حتماً تجدید نظری در تقسیمات آن صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه دیگر نقاط مانند داریان و صدرا و سایر بخش‌های مرکزی شیراز نیازمند تغییرات جدی هستند، گفت: این امور در اولویت هم دولت و هم نمایندگان در مجلس شورای اسلامی است و این خواسته کاملاً بحقی است که باید در یک برنامه خوب و زمان‌بندی شده دنبال شود. 
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به مشکلات مطرح شده در این بخش تازه تأسیس افزود: مدل‌هایی طراحی شده، فرمول‌هایی پیش‌بینی شده و توافقاتی صورت گرفته تا مشکلات حل شود اما در برخی از موضوعات نظیر جاده که حجم سنگینی از اعتبارات را می‌طلبد، باید هم منابع دولتی و هم بخش خصوصی مشارکت کنند تا مشکل جاده برطرف شود. 
عزیزی با بیان اینکه طبق برآورد صورت گرفته 80 کیلومتر مسیر است، گفت: این میزان اعتبارات زیادی می‌خواهد اما اعتقاد من این است که باید این مسیر در آزادراه شیراز- اصفهان به عنوان کمربندی استفاده شود که مباحث جدی است و باید مجموعه وزارت راه نیز در این باره ورود کنند. 
وی با بیان اینکه سایر مشکلات این بخش نیز باید با حضور دستگاه‌ها و ادارات برطرف شود، افزود: حل مشکلات نیازمند گذشت زمان و پیگیری است و با تلاش و همت این موارد نیز برطرف می‌شود؛ منتها باید ابتدا به یک جمع‌بندی درست رسید و برنامه‌ریزی کرد. 
محمدرضا امیری فرماندار شیراز نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ضرورت تبدیل منطقه سیاخ دارنگون به بخش به دلیل وسعت و جمعیت زیاد بخش مرکزی شیراز اظهار داشت: حداقل دو بخش دیگر نیز در دستور کار است. 
وی با اشاره به مشکلات این منطقه از جمله بحث راه و جاده گفت: این جاده برای 10هزار نفر جمعیت سیاخ طراحی شده اما بیش از 15 تا 20هزار باغ شهری در این منطقه ایجاد شده که رفت و آمد زیادی به ویژه در ایام تعطیل در این مسیر دارد و مشکلاتی ایجاد می‌کند. فرماندار شیراز با اشاره به اقداماتی که برای حل مشکل جاده انجام شده، از اختصاص 5میلیارد تومان برای جاده خبر داد و افزود: رقم و فصول اعتبارات محدود بود اما اعتبارات دیگری هم به عنوان راه روستایی ابلاغ شده که می‌توان بخشی را برای جاده استفاده کرد تا این وضعیت تغییر کند. 
وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اصلی بحث آب شرب است که برای حل آن نیز اقداماتی در حال انجام است، بیان کرد: در حوزه بهسازی در یک سال اخیر 2.5میلیارد تومان از سوی بنیاد مسکن و 2.5میلیارد از سوی دهیاری‌ها هزینه شده است؛ همچنین طرح هادی 5 مورد از روستاهای این بخش در حال بازنگری است. بنا بر این گزارش در پایان این مراسم علی شاکری به عنوان نخستین سرپرست بخشداری سیاخ دارنگون منصوب شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی