[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

هفته دفاع مقدس بیش از ۱۰هزار عنوان برنامه در فارس اجرا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس از برگزاری ۱۰هزار و ۳۰۳ عنوان برنامه شامل ۹۱۷۰ برنامه عمومی و ۱۱۳۳ برنامه شاخص و محوری توسط نواحی، اقشار و معاونت‌های تخصصی سپاه فجر استان در هفته دفاع مقدس خبر داد.
سرهنگ پاسدار قاسم علیپور در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، بیان کرد: امروز که در یک برهه از زمان با یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای و فراگیری بیماری کرونا مواجه شده‌ایم، به ارزش دوران دفاع مقدس بیش از گذشته پی می‌بریم.
او با بیان اینکه رزمندگان و شهدای ما هشت سال جنگیدند و ١٨٠هزار شهید تقدیم کردند، اما ذره‌ای از خاک این کشور را به دشمن ندادند، افزود: تبدیل تهدید به فرصت، تحقق شعار ما می‌توانیم، عدم تردید در دشمنی استکبار جهانی و واگذاری کارهای بزرگ به جوانان از جمله درس‌هایی است که باید از دوران دفاع مقدس گرفت.
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس با یادآوری اینکه تاریخ این سرزمین نشان می‌دهد که ایرانیان هرگز سر تعظیم جلوی متجاوزان فرود نیاورده و امروز هم عرصه مقاومت مصداق این مدعاست، اضافه کرد: مشابهت امروز با دفاع مقدس را نباید نادیده گرفت؛ چراکه امروز هم مردم ما پیروز میدان هستند.
او در تشریح ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال و با یادآوری اینکه شعار محوری بزرگداشت این هفته «ما مقتدریم» است، گفت: امروز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه برنامه کشوری تجلیل از رزمندگان و خانواده شهدا در مسجد شهدای شیراز به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود و در این برنامه نیز از تعدادی رزمندگان و ایثارگران فارس تجلیل می‌شود.
علیپور اعزام نمادین رزمندگان به جبهه، فضاسازی شهری با موضوع دفاع مقدس و با شعار هر مسجد یک سنگر، شبیه سازی عملیات والفجر ٢ در شهرستان ارسنجان، برگزاری یادآورده‌های شهدا به شکل حضوری و مجازی، تداوم طرح شهید سلیمانی، رزمایش مؤمنانه، نواختن زنگ ایثار، نمایشگاه و تجهیزات فرهنگی، غبارروبی قبور شهدا، روایتگری دفاع مقدس ویژه دانش آموزان و دانشجویان، بزرگداشت شهدای مدافع حرم، اجرای برنامه راوی شو، نذر خون و نذر رهایی، برپایی موکب‌ها و اهدای آلبوم شهدا را از جمله برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس در استان فارس اعلام کرد.
او همچنین برگزاری آیین اختتامیه هنری «عصر انتظار»، رونمایی از فیلم کوتاه «لبخند خدا» به همت بسیج هنرمندان، رونمایی از پوستر همایش ملی علمی تخصصی «معرفت شناختی فرهنگ عاشورا در ادبیات مقاومت»، نمایشگاه و مسابقه ملی عکس با عنوان «راه دل»، رونمایی از پوستر جشنواره «شیراز، خاستگاه تعزیه»، رونمایی از آلبوم دفاع مقدس و برگزاری عصر شعر دفاع مقدس با حضور شاعران استان را از دیگر برنامه‌ها برشمرد.
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس خاطرنشان کرد: نشست‌های علمی و تخصصی همچون نقش مهندسی در دفاع مقدس نیز در این هفته اجرایی می‌شود.
علیپور ارائه میز خدمت در ادارات، اجرای برنامه میدانی راهیان اربعین، عصر شعر ویژه کارگران و کارخانجات، سرکشی از بیمارستان‌ها و تجلیل از کادر درمان، برنامه شبی با ستاره‌ها و فراخوان ساخت تندیس و المان‌های شهری با موضوع دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌ها 
عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی