[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

فواید باور نکردنی چای نعنا، روزنامه شیراز نوین

چای نعنا به طور طبیعی فاقد کالری است و دارای طعم شیرین و دلپذیری است که برای کاهش وزن انتخاب هوشمندانه‌ای به‌شمار می‌آید.
به گزارش بهداشت نیوز، مصرف چای نعنا یک راه عالی برای بهره‌مندی از خواص درمانی نعنا به شمار می‌رود. چای نعنا را اغلب به دلیل طعم مطلوب آن می‌نوشند؛ اما جالب است بدانید این نوشیدنی علاوه بر طعم، فواید دیگری نیز برای سلامتی دارد. برای آگاهی از دیگر خواص بهبوددهنده این نوشیدنی بدون کافئین این مطلب را از دست ندهید.
۱.کاهش وزن
چای نعنا به طور طبیعی فاقد کالری است و دارای طعم شیرین و دلپذیری است که برای کاهش وزن انتخاب هوشمندانه‌ای به‌شمار می‌آید. 
یک مطالعه روی ۱۳ فرد سالم نشان داد افرادی که کپسول روغن نعنا مصرف می‌کردند، نسبت به کسانی که این کپسول را مصرف نکرده بودند، با کاهش اشتها مواجه شدند.
البته لازم به ذکر است تحقیقات بیشتری در رابطه با نعنا و کاهش وزن باید صورت گیرد تا به نتایج قطعی‌تری دست یافت.
۲.خواب راحت 
چای نعنا یک انتخاب ایدئال قبل از خواب است زیرا به طور طبیعی فاقد کافئین است و به‌عنوان یک ریلکس‌کننده عضلات، در داشتن خوابی آرام به شما کمک می‌کند.
۳.افزایش تمرکز 
نوشیدن چای نعنا به بهبود تمرکز شما کمک می‌کند. یک مطالعه روی ۲۴ جوان سالم نشان داد کسانی که کپسول روغن نعنا مصرف می‌کنند، در آزمون‌های شناختی بهتر عمل می‌کنند. یک مطالعه‌ دیگر هم به این نتیجه رسید که استنشاق روغن نعنا، سبب بهبود حافظه و هوشیاری می‌شود.
4.خوشبو کننده دهان
نعنا را به‌عنوان یک طعم‌دهنده‌ رایج در تولید خمیر دندان‌ها، دهان‌شویه‌ها و آدامس‌ها به کار می‌برند. نعنا علاوه بر رایحه مطبوع، دارای خواص ضدباکتریایی است که این مسئله باعث نابودی میکروب‌های ایجادکننده‌ پلاک دندان می‌شود.
از فواید دیگر نعنا می‌توان به بهبود هضم، تازه‌شدن نفس، درمان گرفتگی سینوسی و افزایش انرژی اشاره کرد. علاوه بر این، نعنا با دارا بودن خواص ضدباکتریایی، آلرژی و سردرد را تا حد ممکن بهبود می‌بخشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی